Dni Morza_Sail Szczecin (piątek)

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 08 czerwca 2018

Główne atrakcje tegorocznej edycji:

Żaglowce – czyli tradycyjnie największe gwiazdy Dni Morza, które cumują przy Wałach Chrobrego. Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową.

Zlot Old Timerów – czyli jednostek zbudowanych przed 1950 rokiem, o tradycyjnym ożaglowaniu oraz motorowych oryginalnych, lub zbudowanych na elementach dawnej jednostki. Jednostki te miały różne przeznaczenie – były barkami, kutrami, rybackimi łodziami, holownikami, stateczkami handlowymi, ratowniczymi czy lodołamaczami. Obecnie służą jedynie rekreacji i cieszą oko.

Scena główna – scena usytuowana na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego.  W tym oku wystąpią na niej: Francesco Napoli, Nana, Fun Factory, Lanberry, Natalia Szroeder oraz Lady Pank. Będziemy mieli również okazję wysłuchać dedykowanego dzieciom koncertu Filharmonii „I żyli długo i w Szczecinie”. Szczegóły znaleźć można w programie imprez znajdującym się poniżej.

Scena na Łasztowni – na Łasztowni powstanie się scena szantowo-folkowa.

Jarmark pod Żaglami – na Wałach Chrobrego, ul. Jana z Kolna i Łasztowni pojawią się stoiska handlowe i gastronomiczne a wśród nich między innymi:

  • Aleja artystów i rękodzielników
  • Jarmark Francuski z wyrobami rzemieślniczymi z Prowansji i Lazurowego Wybrzeża
  • Stoiska Eco Market – żywność tradycyjna i ekologiczna
  • Tawerny piwne – w tym roku na terenie imprezy znajdzie się łącznie 7 tawern po obu stronach Odry.
  • Stoiska Partnerów Dni Morza

 

Strefa Dziecięca – w tym roku po raz pierwszy stanie na Łasztowni, w otoczeniu m.in. rzeźb z piasku. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdą się m.in. animacje, konkursy, zabawy i mnóstwo innych niespodzianek. Strefa dziecięca to moc atrakcji przez cały weekend. Pierwszego dnia w godzinach od 16:00 do 20:00, w sobotę od 12:00 do 20:00, a w niedzielę od 12:00 do 19:00. Występy wokalne i muzyczne, interaktywne zabawy oraz spektakle, warsztaty plastyczne i rękodzieło, konkursy z nagrodami, działania sportowe i wiele niespodzianek.

Festiwal Rzeźb z piasku –  misterne rzeźby z piasku staną na Łasztowni. Niezwykłe budowle wykonane zostaną artystów rzeźbiarzy, którzy swoją pracę rozpoczną kilka tygodni wcześniej. W trakcie festiwalu odbywać się będą także warsztaty dla dzieci.

Strefa food trucków – zlot food trucków organizowany będzie w ramach Dni Morza po raz pierwszy, a strefa food trucków zlokalizowana zostanie na Łasztowni, w pobliżu kładki prowadzącej na Wyspę Grodzką. Zaserwują one dania inspirowane smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów.

Strefa Sportu – znajdzie się na Wyspie Grodzkiej. Składać się będzie z ośmiu stacji aktywizujących ruchowo uczestników wspólnej zabawy. Dzieci odbędą podróż po świecie sportu Drużyny Kangura doświadczając takich dyscyplin sportu jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy piłka ręczna. Strefa będzie czynna w piątek w godzinach 14.00-19.00, w sobotę w godzinach 10.00-19.00, w niedzielę godzinach 10.00-17.00.

Wesołe Miasteczka – w tym roku powstaną dwa wesołe miasteczka z Czech i Niemiec. Zlokalizowane będą po obu stronach Odry: jedno w okolicy Trasy Zamkowej, drugie na Łasztowni. Wśród atrakcji znajdą się m.in. karuzele i rollercostery.

Program

Piątek – 8 czerwca

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
10.00-22.00 Festiwal rzeźb piaskowych „Legendy Szczecina”

  Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna, Łasztownia
  Nabrzeża i bulwary
  13.00-20.00 Wpłynięcie żaglowców do Szczecina. Zwiedzanie i rejsy

 Łasztownia – Marina
14.00-19.00 Strefa Sportu – będzie się składać z ośmiu stacji aktywizujących dzieci ruchowo.

  Obok skweru na nabrzeżu Starówka
16.00-19.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia – scena dziecięca
17.00-20.00 Strefa Dziecięca. Występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle na Scenie Dziecięcej.

Łasztownia
17.00-20.00 Strefa GymPrzemiany – zajęcia fitness i spinning

Scena pływająca
18.30-00.00 Koncerty
18.30-19.45 Stary Szmugler
20.00-21.15 Beltaine
21.30-22.45 Dair
23.00-00.00 Sklep z Ptasimi Piórami

 Scena Łasztownia/Skwer na nabrzeżu Starówka
19.00-23.00 Samba Port Festival vol.2

 Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
19.00-23.30 Koncerty polskich zespołów – Lanberry, Natalia Szroeder, Lady Pank