„I żyli długo i w Szczecinie” to tytuł płyty i projektu muzycznego, który rozpoczął się w Filharmonii w 2016 od castingu dla młodych śpiewaków, którzy wystąpili na koncercie rodzinnym:

Rok później kompozycje Mateusza Czarnowskiego z tekstami Maliny Prześlugi-Delimaty ukazały się w formie płyty z książeczką – dwa pierwsze nakłady rozeszły się bardzo szybko.

Zachęcona sukcesem płyty, filharmonia szczecińska postanowiła kontynuować i rozszerzyć projekt. Przez ostatnich kilka miesięcy, we współpracy z wieloma artystami ze Szczecina i całej Polski powstało dziewięć wideoklipów promujących poszczególne utwory z albumu. Trzy nowe utwory po raz pierwszy popłyną ze sceny podczas „Kompozytorni”, czyli ostatniego koncertu rodzinnego w tym sezonie artystycznym.

Naturalną kontynuacją projektu będzie otwarty dla publiczności koncert 10 czerwca z okazji Dni Morza. Trudno o lepsze podsumowanie inicjatywy, której celem było rozsławienie Szczecina.

Oprócz „Mojej okolicy”, którą zarapuje Oliwer Sosnowski, usłyszymy „W puszczy” w wykonaniu Wanesy Adamskiej – przepiękną balladę o Puszczy Bukowej oraz „1000 legend”, które zaśpiewa Weronika Lalik.

Młodzi wokaliści oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie nadadzą z Wałów Chrobrego komunikat dla całego basenu Morza Bałtyckiego: Szczecin jest piękny, jest ciekawy i jest tutaj.

Miejsce wydarzenia