Raniutto – Staccato – Staccato jest przeznaczone dla dzieci od 4. do 6. roku życia, którym w żyłach płynie czysta energia, a po usłyszeniu kilku dźwięków nogi zaczynają same przebierać – i właśnie dla nich Filharmonia przygotowała zajęcia wypełnione zabawą. Podczas tych warsztatów na pierwszym miejscu stawiamy ruch, chcemy, by każde żywiołowe dziecko mogło spędzić przy muzyce aktywną godzinę zajęć. Podczas Staccato odnajdzie się każdy, komu energia nie pozwala usiedzieć w miejscu nawet chwili.

Spotkania z serii „raniutto”, przeznaczone dla różnych grup wiekowych, to cykl sobotnich warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6. miesiąca do 6 lat. Nie ma tu miejsca na fraki, garnitury i poważne miny.

W sobotnie poranki Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i jak zawsze muzyką. Dzieci podczas tych zajęć mają okazję – często po raz pierwszy – zetknąć się z żywymi instrumentami. Zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. To cykl warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych. Tu nie ma miejsca na fraki, garnitury i poważne miny. Tego dnia Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i, jak zawsze, muzyką. Dzieci podczas takich zajęć mają niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zetknąć się żywymi instrumentami – zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. „Raniutto” to czas po brzegi wypełniony dźwiękami!

Miejsce: foyer sali symfonicznej, hol

Miejsce wydarzenia