Pod Platanami - Strefa Sportu

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 27 maja 2018

W niedzielę na Pikniku Pasji będziecie mogli spędzić czas aktywnie i zdrow o- Go4idea.pl oraz Fundacja Kamienica1 przygotowały dla coś specjalnego: na trawniku Jasnych Błoni udostępnione będą stanowiska z nietypowymi atrakcjami sportowo-rekreacyjnymi.

Strefa Spikeball Roundnet (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)

To gra która pochodzi z USA i polega na odbijaniu małej piłki o specjalną siatkę na ringu o średnicy ok. 1 m. Można grać we dwie lub w więcej osób. Uczestnicy mogą być także w różnym wieku. Mecz może rozegrać zarówno dziadek z wnuczkiem jak i paczka znajomych. Najważniejsza jest dobra zabawa! Spróbujcie koniecznie, a z pewnością spodoba Wam się ta gra!  

Strefa Gier Rakietowych (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)

1 . Crossminton  – gra pochodzi z Niemiec. Jest dynamiczna jak tenis, szybka jak squash i łatwa jak badminton. Uczestnicy grają specjalnymi rakietami i lotkami (tzw. speederami). Pomiędzy grającymi nie ma siatki i wystarczy trafić speederem w pole przeciwnika oraz nie dać mu wylądować w swoim polu. Spróbujcie i przekonacie się samijak łatwa jest to gra. 2. Badminton (znana jako kometka) dla porównania możecie również przejść na pole z tradycyjną siatką do kometki i zobaczyć jaka jest różnica pomiędzy badmintonem i crossmintonem. Sami wybierzcie i dobrze się bawcie!

Strefa Frisbee Ultimate (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)

We frisbee można grać w każdym wieku i bez względu na sprawność fizyczną. Tym bardziej że sama gra ma wiele odmian. Osobom które stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie organizatorzy pomogą  nauczyć się podstawowych rzutów i chwytów. Dla dzieci zostaną udostępnione mniejszych rozmiarów dyski. Ci z Was, którzy będą chcieli zagrać w wersję sportową (ultimate) mogą spróbować swoich sił wraz z zawodnikami szczecińskich drużyn frisbee (Ultimate oraz Klub Sportowy Albatros Szczecin).

Strefa Wielkiej Poduszki BlobJump (tylko dla dzieci)

Wielka dmuchana poducha do ćwiczeń równowagi i koordynacji całego ciała. Przemieszczanie się po poduszce w dowolny sposób to świetna zabawa dla dzieci. W zależności od wykonywanych ruchów przez osoby znajdujące się na poduszce zmienia ona swój kształt co powoduje zmianę pozycji uczestnika zabawy i próbę utrzymania się jak najdłużej na poduszce. Emocje sięgają zenitu, a dzieci z przyjemnością ćwiczą utrzymanie równowagi. Tu odmiana wodna, dla dorosłych: https://www.youtube.com/watch?v=BzUvYpB8itM&feature=youtu.be Uwaga: w zabawie mogą wziąć udział tylko dzieci asekurowane przez opiekunów.

Zawody Sumo (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)

Zabawne i widowiskowe zapasy sumo. Atrakcja jest doskonała dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Zawodnicy przebrani zostaną w specjalne ochronne stroje Sumo i wykorzystując zwinność, siłę i spryt będą mieli za zadanie powalić przeciwnika lub zepchnąć go z przystosowanej do walki maty. Poruszanie się w strojach wymaga wysiłku, ale frajda z uczestnictwa rekompensuje wysiłek. Warto spróbować i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w tym niecodziennym stroju. Strefa zręcznościowa (dla dzieci, młodzieży i dorosłych) Przejdź poszczególne stacje sprawnościowe. Spróbuj takich przyrządów jak: hula hop, magiczne kijki do żonglerki, trick-board – trenażer równowagi, rzuty do celu i zagraj w bule. Wszystkie te przyrządy umożliwiają trening m.in.: koordynacji ruchowej, koncentracji i zapewniają dobrą zabawę w gronie rodzinnym lub znajomych.

Rezonans Uśmiechu (dla dzieci, młodzieży i dorosłych)

Jest to elektryczny symulator jazdy na desce, który nie tylko wywołuje uśmiech na twarzy ale również masuje całe ciało. Pomaga w utrzymaniu równowagi i ćwiczy tzw. mięśnie głębokie (postularne) zapewniające pionowe ustawienie sylwetki w prawidłowej pozycji. Dobrze wykształcone mięśnie stabilizujące umożliwiają również harmonijny rozwój mięśni całego ciała. Zadbajcie więc o nie i skorzystajcie z Rezonansu Uśmiechu przy stoisku Fundacji Kamienica1.