Weekendowe propozycje dla dzieci (od 15 do 17 czerwca 2018)

Archiwum wpisów

Data publikacji: 13 czerwca 2018

Pod koniec tego tygodnia na dzieciaki czeka moc atrakcji.

W piątek trwać jeszcze będzie ostatni dzień drugich – tym razem międzynarodowych – obchodów Dni Morza. Czeka na nas także m.in. plener literacki i weekend z Fiką. W Sobotę zainaugurowany zostanie cykl spotkać plenerowych Bulwarove, a oprócz tego na najmłodszych czekać będzie wyjątkowo ciekawa oferta kulturalna. W niedziele natomiast Szczecin wsiądzie na rowery, z okazji Święta Cyklicznego. Ale to tylko część atrakcji – zobaczcie sami:

15 czerwca (piątek)

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni. Wystawa rzeźb piaskowych na Łasztowni, do oglądania jeszcze tylko do niedzieli, 12 sierpnia.

Festyn z okazji Światowych Dni Morza . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festyn z okazji Światowych Dni Morza. Festyn to rodzinne wydarzenie towarzyszące obchodom Światowych Dni Morza. Będziemy mogli pozwiedzać piękne jednostki pływające, pobawić się edukacyjnymi robotami czy spędzić czas w kąciku dziecięcym na Łasztowni.

Mini Mundial 2018 – finał turnieju piłkarskiego dzieci i młodzieży . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Mini Mundial 2018 - finał turnieju dla dzieci. Czterdzieści dziecięcych i młodzieżowych drużyn które wzięły udział w eliminacjach gminnych zmierzy się na boisku nr 5 Stadionu Miejskiego podczas dziewiątego finału Mini Mundialu dla przyszłych gwiazd footballu. Dla kibiców wstęp wolny.

Weekend z księgarnią FiKa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Weekend z księgarnią FiKa. Fika zaprosi dzieci na warsztaty na temat książek, spacery s przewodnikami wspólne rysowanie i warsztaty tworzenia "trójwymiarowych" kartek. Wstęp wolny.

Tymoteusz i Psiuńcio . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Tymoteusz i Psiuńcio. Przedstawienie Teatru Lalek Pleciuga, opowiadające historię Misia Tymoteusza, który pewnego dnia postanawia zaopiekować się bezdomnym psem. Przedstawienie dla widzów od czwartego roku życia.

Plener literacki 2018 na Jasnych Błoniach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Plener literacki 2018 na Jasnych Błoniach. Stoiska z pozycjami dla dzieci, spotkania z autorami i specjalne atrakcje dla dzieciaków - to i więcej w ramach tegorocznej edycji Pleneru Literackiego na Błoniach.

Zajęcia adaptacyjne dla maluchów. Cykliczne, piątkowe zajęcia adaptacyjne w Cafe Niebko, w trakcie których najnaje oswajają się z obecnością rówieśników i różnorodnymi bodźcami zewnętrznymi.

Kaktusowe warsztaty ceramiczne dla dzieci . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Kaktusowe warsztaty ceramiczne dla dzieci. Piątkowe spotkanie z ceramiką w pracowni Kermeet na Warszewie - tym razem dzieci tworzyć będą ceramiczne kaktusy.

Festyn rodzinny na rzecz SP nr 8 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festy rodzinny w SP 8. Rodzinny festyn na terenie SP8, połączony ze sprzedażą cegiełek na rzecz odnowienia szkolnych korytarzy i zakupu szafek dla uczniów.

Wieczorne warsztaty z klockami Jurassic Land . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wieczorne warsztaty z klockami Jurassic Land. Czterogodzinne wieczorne warsztaty z klockami dla dzieci od 6 do 10 lat - aby rodzice mogli w tym czasie wybrać się do kina

16 czerwca (sobota)

Bulwarove – rozpoczęcie cyklu imprez plenerowych na bulwarach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bulwarove – rozpoczęcie cyklu imprez plenerowych na bulwarach. Inauguracja spotkań na Łasztowni, w ramach której otwarta będzie kuchnia plenerowa i organizowane będą dodatkowe wydarzenia. Tym razem czeka nas m.in. kosz z grami dla małych i dużych.

SEFF MINI – warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci. Zajęcia dla dzieci w ramach festiwalu SEFF - uczestnicy najpierw oglądają inspirujące animacje, a potem na tej podstawie tworzą własne.

Robotyka Lego® Education . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Robotyka Lego Education. Cykliczne spotkania z robotyką w Starej Rzeźni, dla dzieci od 4 do 11 lat.

Różanka Dzieciom 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różanka Dzieciom 2018. Tym razem w ramach wakacyjnych imprez dla dzieci w Różance zorganizowane zostaną warsztaty teatralne oparte na "Pchle Szachrajce". Wstęp wolny.

Spotkania rodzinne w Centrum Dialogu Przełomy . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Spotkania rodzinne w "Przełomach". Rodzinne zwiedzanie ekspozycji "Przełomów" połączone z promocją w kawiarni muzeum.

Niepodległościowy festyn rodzinny . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festyn rodzinny w Parku Żeromskiego. Rada os. Stare Miasto zaprosi nas w ten weekend na rodzinny festyn niepodległościowy. Poza występami dzieci na scenie, pojawi się klasyka piknikowych atrakcji: dmuchany zamek, malowanie buzi, fotobudka oraz... ogromne gdy planszowe.

Różany Ogród Sztuk 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Koncert Anny Żebrowskiej "Przebojowe Dekady”. W ramach "Różanego Ogrodu Sztuk 2018" tym razem czeka nas koncert The Voices of Jazz w wykonaniu uczniów Wokalistyki Jazzowej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie

Rzeczy zaraźliwe – spektakl . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Rzeczy zaraźliwe. Co się stanie, gdy dzieciaki z pewnej paczki spotkają przybysza z obcej planety, mówiącego językiem tańca? O tym będzie się można przekonać w trakcie spektaklu tanecznego w 13 Muzach

Warsztaty plakatu filmowego . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty plakatu filmowego. Darmowe warsztaty dla dzieci w ramach festiwalu SEFF, połączone z projekcją inspirujących filmów dla dzieci i młodzieży. Wymagane wcześniejsze zapisanie na zajęcia.

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni. Rolkowo zaprasza na darmowe warsztaty rolkowe w ramach wakacyjnych spotkań "Bulwarove", na Łasztowni.

Przebieranki – spektakl dla najmłodszych . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Przebieranki - przedstawienie dla najnajów. Spektakl Teatru Lalek Pleciuga dla dzieci od roku do 4 lat, który odkrywa świat ciuchów, łaszków, szmatek i nauki ubierania.

Asteroidy i Kosmiczne Kolizje – rodzinne warsztaty . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Asteroidy i Kosmiczne Kolizje – rodzinne warsztaty. Zajęcia dotyczące kosmicznych eksplozji - pokazy dla całej rodziny i praktyczne zajęcia tylko dla dzieci. Propozycja dla zakochanych w tajemnicach kosmosu.

Jarmark dziecięcy w Cafe Niebko . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Jarmark dziecięcy w Cafe Niebko. Kolejna jarmarkowa propozycja na ten weekend. Przeszukaj szafy w poszukiwaniu niepotrzebnych bibelotów, wpadnij do Cafe Niebko, kup lub wymień dziecięce fanty.

Noc czerwcowa – zwieńczenie sezonu Teatru Grawitacje . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Noc czerwcowa – zwieńczenie sezonu Teatru Grawitacje. Na zakończenie sezonu Teatr Grawitacje przygotował koncert piosenek obozowych, w iście biwakowej oprawie. Organizatorzy zachęcają do zabierania ze sobą własnych instrumentów, aby móc wspólnie muzykować.

17 czerwca (niedziela)

Pchli Targ na Pogodnie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Pchli Targ na Pogodnie. Ten weekend obfitować będzie w pchle targi i kiermasze Kopalnia cudowności tym razem na Pogodnie.

Szczeciński Bazar Smakoszy . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Szczeciński Bazar Smakoszy. Niedzielne spotkanie smakoszy, na którym można skosztować lokalnie wytwarzanych pyszności - od pieczywa, przez miody, babiał i mięso, po domowo wytwarzane potrawy, kupowanych bezpośrednio od producentów. Bazarowi towarzyszą dodatkowe atrakcje (np. wymiana książek, stoiska z rękodziełem czy kącik dla dzieci), a wstęp jest bezpłatny

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa "Tajemniczy Ogród". Czasowa wystawa w galerii "Przepraszam Tworzę się", dedykowana dzieciom i pozwalająca na interakcje z przygotowanym specjalnie dla nich tytułowym "Tajemniczym Ogrodem", pełnym zakamarków i ciekawostek. W niedzielę za darmo.

Święto Cykliczne 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Święto Cykliczne 2018. Rodzinny przejazd rowerami przez miasto, gra miejska i piknik z atrakcjami.

Pchli Targ na Królowej Jadwigi . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Pchli Targ na Królowej Jadwigi. Okazja by wymienić sprzedać lub nabyć cuda i cudeńka z kartonów z pamiątkami i szuflad ze wspaniałościami.

Festiwal Róż w Dobrej . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Róż w Dobrej. Bardzo ciekawa weekendowa opcja dla mieszkańców Dobrej Szczecińskiej - tegoroczny program obfituje w atrakcje, wśród których nie zabraknie także propozycji dla dzieci.

Piknik chustowy w INKU . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Piknik chustowy w INKU. Niedzielna propozycja dla miłośników chustowania. Zabierzcie chusty, maluchy, piknikowe kosze i kiełbaski - będzie okazja do spotkania przy ognisku, wymiany doświadczeń i udziału w konkursach.

SEFF MINI – warsztaty filmowe z dronami . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty Filmowe z dronami. Darmowe warsztaty, w ramach których dzieci najpierw same zbudują scenografię, a potem minidronem nakręcą w niej własny film.