Propozycje weekendowe dla dzieciaków od 24 do 26 sierpnia 2018

Archiwum wpisów

Data publikacji: 18 sierpnia 2018

Wakacje wielkimi krokami zbliżają się do końca, a wraz z nimi kończą się ciekawe letnie cykle wydarzeń dla dzieci. Zanim jednak spakujemy plecaki, czeka nas jeszcze jeden sierpniowy weekend. Oto kilka pomysłów na jego spędzenie:

24 sierpnia (piątek)

Zwiedzanie filharmonii . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Zwiedzanie filharmonii. Ostatnia okazja na zwiedzenie pięknego budynku filharmonii w czasie wakacyjnej przeryw. I to za grosze, bo wstęp kosztuje zaledwie kilka złotych.

25 sierpnia (sobota)

Inwazja gigantów.<br><small>Wystawa budowli z klocków</small> . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa budowli z klocków . Wciąż jeszcze możemy podziwiać imponujące budowle z klocków, prezentowane w kilku kategoriach tematycznych.

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bulwrove - propozycja na sobotę i niedzielę.. Kojne weekendowe spotkanie na Łasztowni, skoncentrowane na dobrym jedzeniu i odpoczynku przy pięknej pogodzie,. Jak zwykle nie zabraknie także wydarzeń towarzyszących, w tym sportowych.

Poranek dla dzieci we wrotkarni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Poranek dla dzieci we wrotkarni. Wrotkarnia Rolling Wings w każdą sobotę zaprasza najmłodszych na "Poranek dla dzieci", w trakcie tury wrotkowej między g.10.10 a 11.10. Na zajęciach dzieci uczą się jeździć poprzez zabawę pod okiem instruktora. Koszt uczestnictwa to cena wejścia, plus wypożyczenia sprzętu, według cennika.

Pchła Szachrajka. <br><small>Wakacyjne spektakle dla dzieci na dziedzińcu <br>Zamku Książąt Pomorskich</small> . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne spektakle dla dzieci na Zamku. I znowu, niestety, wydarzenie ostatnie w tym sezonie. W sobotę czeka nas finalne przedstawienie na dziedzińcu - tym razem będzie to zabawna i pouczająca historia o pchle Szachrajce.

Darmowe spacery miejskie z przewodnikiem . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowy spacer z przewodnikiem. Tym razem czeka nas pouczająca podróż śladami PRL-u w Szczecinie.

Różanka dzieciom – warsztaty ogrodnicze i… balet :-) . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różanka Dzieciom. Będzie to już niestety ostatnie w tym sezonie artystyczno-warsztatowe spotkanie dla dzieci w Różance. Pożegnalne zajęcia poświęcone będą kolażowi, malarstwu oraz baletowi. Wstęp, jak zawsze, wolny.

Sensoryczna ścieżka, czyli plac zabaw z wyobraźnią w galerii Tworzę Się . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Sensoryczna ścieżka, czyli plac zabaw z wyobraźnią w galerii Tworzę Się. Ciekawa propozycja dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat - bazujące na zmysłach i wyobraźni warsztaty plenerowe, organizowane przez galerię Tworze się.

Różany Ogród Sztuk 2018 – Koncert Wojtek Rapa Quartet . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różany Ogród Sztuk w sierpniu. W najbliższa sobotę w ramach plenerowych koncertów, czeka nas występ zespołu Wojtek Rapa Quartet, z mieszanką styli muzycznych.

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni. Rolkowo zaprasza na darmowe warsztaty rolkowe w ramach wakacyjnych spotkań "Bulwarove", na Łasztowni.

Bieg Pirata na Jasnych Błoniach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bieg Pirata na Jasnych Błoniach. Sportowe zmagania dzieciaków, towarzyszące tegorocznej edycji PKO Półmaratonu Szczecin.

26 sierpnia (niedziela)

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa "Tajemniczy Ogród". Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi pełne wyobraźni niedziele w przestrzeni dla dzieci w 13 Muzach. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tej niezwykłej wystawy - spieszcie się, bo naprawdę warto.

„Olbrzym, diabeł i przemyślny karzełek” <br> – czytanie legend pomorskich na Zamku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Legendy Pomorskie na Zamku.. Finał spotkań z legendami na Zamku. Będziemy mieli okazję wysłuchać dwóch ostatnich podań: "O dwóch braciach rycerzach i ich niesławnej śmierci" oraz "Olbrzym, diabeł i przemyślny karzełek".