Co na weekend? Propozycje od 31 sierpnia do 2 września

Archiwum wpisów

Data publikacji: 30 sierpnia 2018

Stoisko z naukowymi zabawami, wystawa budowli z klocków, piknik przy ognisku, a może festyn historyczny? W pierwszy weekend września atrakcji dla dzieciaków nie zabraknie. Oto kilka ciekawych propozycji:

31 sierpnia (piątek)

Inwazja gigantów.<br><small>Wystawa budowli z klocków</small> . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa budowli z klocków . Wciąż jeszcze możemy podziwiać imponujące budowle z klocków, prezentowane w kilku kategoriach tematycznych.

„Wakacyjna przechowalnia” w księgarni Fika . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

"Przechowalnia" w Fice. Ostatnie wakacyjne spotkanie w księgarni Fika, podczas którego dzieciaki pochylą się nad książką "30 znikających trampolin".

Drugi Środek Lata w Środku Miasta . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Piknik w ogrodzie Inkubatora Kultury. Na zakończenie lata INKU zaprosi nas do swojego ogrodu, gdzie będziemy mieli okazję zrelaksować się przy muzyce, usiąść przy ognisku, wziąć udział w grach lub obejrzeć przedstawienie. Wstęp wolny.

01 września (sobota)

20 lat Drużyny Grodu Trzygłowa – festyn historyczny . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festyn historyczny w Parku Kasprowicza. Z okazji 20 lat istnienia Drużyny Rodu Trzygława, czyli grupy popularyzującej wiedzę na temat kultury Słowian, w Parku Kasprowicza czeka nas obfitujące w atrakcje festyn. Szykujcie się na pokazy rzemiosła, pokazy sokolnicze, gry plenerowe i wiele, wiele więcej. W miasto ruszy też okolicznościowa para. Ale się będzie działo!

Warsztaty kulinarne dla dzieci . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty kulinarne dla dzieci. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wraca też bogata oferta warsztatów i cyklicznych zajęć edukacyjnych. Warsztaty kulinarne to jedna z propozycji polickiej "fabryki talentów".

Poranek dla dzieci we wrotkarni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Poranek dla dzieci we wrotkarni. Wrotkarnia Rolling Wings w każdą sobotę zaprasza najmłodszych na "Poranek dla dzieci", w trakcie tury wrotkowej między g.10.10 a 11.10. Na zajęciach dzieci uczą się jeździć poprzez zabawę pod okiem instruktora. Koszt uczestnictwa to cena wejścia, plus wypożyczenia sprzętu, według cennika.

Darmowe spacery miejskie z przewodnikiem . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowy spacer z przewodnikiem. Seria darmowych wycieczek po Szczecinie powoli dobiega końca, warto więc zapisywać się na to wydarzenie póki jeszcze jest czas. w ten weekend wyruszymy na wycieczkę szlakiem legend i niezwykłych Szczecinian.

Sobotnie warsztaty z pizzą w Kids Arenie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Sobotnie warsztaty z pizzą w Kids Arenie. Coś dla tych, którzy lubią zakasać rękawy w kuchni: w cenie wejścia do Kids Arena można wziąć udział w warsztatach tworzenia pizzy.

Spacer sąsiedzki po szczecińskich podwórkach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Spacer sąsiedzki po szczecińskich podwórkach. Bardzo nietypowa propozycja na weekend - spacer szlakami najpiękniejszych podwórek i ogródków w Śródmieściu.

Różany Ogród Sztuk 2018 – Koncert zespołu Percival . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różany Ogród Sztuk w sierpniu. Tym razem w różance zagra dla nas zespół Percival, który pojawi sie w Szczecinie z okazji XX-lecia Drużyny Grodu Trzygłowa.

Festyn z okazji nowego roku szkolnego na Krzekowie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festyn na pożegnanie wakacji na Krzekowie. Sobotnia propozycja dla mieszkańców Krzekowa-Bezrzecza - zabawy w sąsiedzkim gronie na dobry początek nowego roku szkoknego. Nie zabraknie dmuchańców do skakania i waty cukrowej

Noc Naukowców na bulwarach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Noc Naukowców na bulwarach. Młodzi badacze i badaczki nie mogą tego przegapić - pierwszego dnia września, z okazji Nocy Naukowców, na Łasztowni pojawi się stoisko z masą atrakcyjnych i rozwijających zabaw.

02 września (niedziela)

Puchar Pomorza Nordic Walking . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Puchar Pomorza Nordic Walking. Zawody dla całej rodziny - przewidziano nawet 400 metrowy dystans dla zawodników poniżej 8 lat

Szczeciński Bazar Smakoszy . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Szczeciński Bazar Smakoszy. Bazar Smakoszy powraca po wakacjach Znowu będzie okazja aby spróbować i kupić wszelkie pyszności od lokalnych dostawców.

Rowerowy Rajd Rodzinny nad jezioro Świdwie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Rowerowy Rajd Rodzinny nad jezioro Świdwie. Doskonała propozycja dla tych, którzy weekendy wolą spędzać aktywnie - rodzinny rajd rowerowy tworzony z myślą o wszystkich, a szczególnie bardzo młodych uczestnikach. Tempo bardzo rekreacyjne.

Teatr Iluzji – warsztaty w 13 Muzach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Teatr Iluzji – warsztaty w 13 Muzach. Magiczna propozycja na niedzielę - warsztaty iluzjonistyczne w 13 Muzach, które zabiorą nas do świata magii i dziecięcych zachwytów.

Wyspa Skarbów na Wyspie Grodzkiej . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wyspa Skarbów na Wyspie Grodzkiej. W pierwszy weekend września Wyspa Grodzka przemieni się w Wyspę Skarbów! Czekają nas m.in. gry i zabawy sportowe, oraz konkursy. Wstęp wolny.