Warsztaty podczas których Zofia Siwy – studentka Akademii Sztuki będzie wykonywać przestrzenną książkę o zwierzętach oraz kartki z trójwymiarowymi zabytkami. Zostaną one później wykorzystane w książce o Szczecinie.

Warsztaty będą się odbywać 3-6 lipca w godzinach 10-13.
Pierwsze dwa dni będą poświęcone książce przestrzennej – Zosia będzie przygotowywać książkę o ptakach, przekazując podstawy wklejania małych elementów przestrzennych w karty książki, a dzieciaki będą malować zwierzęta i wykonywać kartkę, którą zabiorą do domu.

Z kolei w czwartek i piątek będą wykonywane modele zamku w Szczecinie i Bratysławie ukryte w zamykającej się kartce.
Prowadząca stacjonowała przez ostatnie pół roku w Bratysławie i pragnie się z nami podzielić podobieństwem Zamku w Bratysławie i Szczecinie.

Zofia Siwy od kilku lat zajmuje się książką artystyczną, rozszerzając jej pojęcie o wykorzystywanie inżynierii papieru oraz tworzenie nowych form wyrazu w ilustracji i w samej formie książki. Jest również miłośniczką teatru, w którym spędziła cały swój okres edukacji licealnej. Zachwycił ją w szczególności teatr lalkowy. Ostatnie pół roku studiowała w Bratysławie na VŚMU scenografię, działała w warsztacie lalkarskim, odkrywając swój potencjał manualny.

bez zapisów, dla młodych czytelników powyżej 10 lat
odpłatność na miejscu – 29 zł / jeden dzień

Miejsce wydarzenia