ZOO LOG ART – warsztaty na Dzień Dziecka

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 1 czerwca 2019

Warsztaty plastyczno-językowe zatytułowane „ZOO LOG ART. Z notatnika zoologa, czyli o zwierzętach i sztuce współczesnej”, będą realizowane na wystawie „ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce”, w Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1.

Podczas warsztatów wybierzemy się do świata sztuki i zwierząt, poznamy różnorodne prace współczesnych artystów (collage, grafika, malarstwo, instalacje…), podejmujących temat zwierząt w sztuce. Stworzymy prace plastyczne w technice papieroplastyki: ssaka, owada czy gada…, które będzie można zabrać do domu.

W muzeum czekać na Was będzie również gra słowotwórcza, która pomoże odkryć/zilustrować/opisać (w notatniku zoologa) nieznane dotąd zwierzę. W specjalnie przygotowanym miejscu odnajdziecie książki, informacje oraz ciekawostki na temat niezwykłych zwierząt takich jak np. Bocian Butodzioby, Okapi czy Mrówka–Panda.

W trakcie zajęć usłyszycie również dźwięki natury, głosy i odgłosy dzikich zwierząt, powędrujecie do niesamowitej groty, tajemniczych malowideł naskalnych w Jaskini Lascaux.

Na dzieci będzie czekała również gra muzealna, specjalnie przygotowane karty z zagadkami, zadaniami i puzzlami.