Dziewczyny Rocka – Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska, Urszula i Izabela Trojanowska – tak brzmi temat przewodni tegorocznej (już trzeciej) edycji Zjazdu Młodych Gwiazd w Szczecinie. Zwycięzca otrzyma Nagrodę im. Heleny Majdaniec i wystąpi wraz ze wszystkimi uczestnikami na koncercie galowym 8 lipca w Różanym Ogrodzie Sztuki.

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię polskiej piosenki, najlepsze wzorce tekstowo-muzyczno-wokalne oraz wymianę doświadczeń opiekunów i wykonawców.

A o to tegoroczni finaliści i utwory, które zaśpiewają:
Julia Dudek – Mister of America;
Szymon Grzybacz -Taniec pingwina na szkle;
Martyna Kaleta – Wszystko czego dziś chcę;
Krystian Kubowicz – Mam dość;
Lilit Minasyan – Meluzyna;
Ewa Agata Mociak – Siedem życzeń;
Aleksander Podleś – Tyle samo prawd ile kłamstw;
Wiktoria Prajzner – Nie będę Julią;
Alicja Szemplińska – Szklana pogoda;
Wiktoria Tracz – Dmuchawce latawce wiatr.

W niedzielę 8 lipca w Różance odbędzie się koncert galowy. Usłyszymy finałową „dziesiątkę”, a koncert zagra zespół Wanda i Banda. Zwycięzca konkursu otrzyma Nagrodę im. Heleny Majdaniec.

Gośćmi Zjazdu będą: Julia Chmielarska laureatka Nagrody im. Heleny Majdaniec z ubiegłego roku oraz Stanisław Kukulski i Zuzanna Polańska, którzy zaśpiewają piosenki z repertuaru. Heleny Majdaniec.

III edycja Zjazdu Młodych Gwiazd odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Próby mikrofonowe połączone w warsztatami odbędą się 6 lipca w godzinach popołudniowych. Przesłuchania konkursowe odbędą się w sobotę 7 lipca, zaś Koncert Galowy w niedzielę – 8 lipca na scenie Różanego Ogrodu Sztuki przy ul. Pawła Jasienicy 6 w Szczecinie.

Miejsce wydarzenia