Ulicami Szczecina przejedzie imponująca platforma z muzyką na żywo. Ten niespotykany dźwiękowy korowód wyruszy spod Urzędu Miasta i będzie grał, aż dotrze do muzycznego centrum miasta – przed Filharmonię w Szczecinie. Tu od godz. 18.00 czekać będzie Orkiestra Święta Muzyki – wybuchowa mieszanka muzyków, wokalistów i instrumentalistów z całego miasta i okolic.

Na każdym przystanku korowodu, jego uczestnicy zaśpiewają jedną piosenkę z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”.

Kluczowy punkt programu tegorocznych obchodów to rekordowe wykonanie piosenki “Tutaj”, wzruszającej ballady o naszych korzeniach. Razem z muzykami, zespołami, chórami, wykonawcami, studentami oraz uczniami stworzymy jedną orkiestrę i jeden chór.

Przywitajcie muzyczny korowód w punktach zaznaczonych na mapce, albo czekajcie na korowód na placu nad Centrum Dialogu „Przełomy”. A jeśli chcecie śpiewać wspólnie z wykonawcami, zacznijcie próby już dziś!

Tekst piosenki możesz pobrać TUTAJ
Prymkę (linię melodyczną) możesz pobrać TUTAJ
Utwór w formacie .mp3 możesz pobrać TUTAJ

Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne – Filharmonie, Opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Siłą Święta Muzyki jest to, że nie ma ona jednego epicentrum, ale powstaje w wielu miejscach na zasadzie ruchu społecznego.

 

 

Miejsce wydarzenia