Data wydarzenia: 30 czerwca - 1 lipca 2018
Spoiwa to plenerowy festiwal w którego bogatym programie miejsce znajdą zarówno widowiska teatralne, jak i warsztaty, potańcówki, akcje uliczne, wystawy czy pokazy filmowe.
W trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie też propozycji odpowiednich dla dzieci i rodzin.
Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu wraz z odnośnikami do wydarzeń szczególnie polecanych dla rodzin dzieci.
Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp jest wolny, ograniczony jedynie liczbą miejsc w poszczególnych przestrzeniach. Na część wydarzeń obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać przed wydarzeniami.
10.00–22.00
okolice Teatru Kana
Sąsiedzkie miasteczko Pogranicza
Warsztaty w ramach miasteczka (zapisy: kasia@kana.art.pl):
10.00–22.00: „Rozświetlanie” − warsztaty plastyczne Michała Jurysa
10.00–14.00: „Historie szaleństwa w jednej dobie” − warsztaty Artiego Grabowskiego (performans 24h, faza przygotowawcza) − start: Łąka Kany
10.00–12.00: „Poczuj wiatr od morza” warsztaty Karoliny Sabat i Magdy Gardas (Teatr Głowa mała) − Jurta na Łące Kany
11.00–14.00: warsztaty Volkera Gerlinga z uważnego spotykania − Akademia Sztuki (Pałac pod Globusem)
13.00–15.00: „Horyzont zdarzeń” − warsztaty Pawła Kuli − start: Łąka Kany
13.00–14.30: „Bajkowanie” − warsztaty Kaliny i Patryka Zakrockich − Centrum Dialogu „Przełomy”
15.00–16.30: „Od świętości do dzikości” − warsztaty Professora Ojo − Jurta na Łące
Program warsztatowy Domu Tańca 24 h
plac Piotra i Pawła:
10.00–11.00: Kapela Hałasów – tańce ludowe i korowodowe
11.00–12.30: Lindy Hop Szczecin – swing
12.30–14.00: NeoTango Szczecin – tango argentyńskie
14.00–15.30: Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie
15.30–17.30: Khamis Kina, Refugees for Refugees – tańce bliskiego wschodu z towarzyszeniem Kapeli Hałasów
17.30–18.30: Fanfara Transilvania – tańce bałkańskie
18.30–19.30: NeoTango Szczecin – tango argentyńskie
19.30–20.30: Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie
20.30–21.30: Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe
Czili Wege Food for Story
Łąka Kany:
10.00−11.30: „Dla harmonii ciała, oddechu i umysłu” − joga na Łące z Oskarem Jaguckim
11.00−12.30: „Robimy zwierzęta z owoców” − warsztat carvingu, Ilona Śliwowska
11.00−14.00: Kuchnia Sąsiedzka. Wspólne gotowanie, Jedzenie Zamiast Bomb / Palmyra
11.30−12.00: przystań na kawę
12:30−14.00: warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych
14.00−15.00: Wspólny Wegański Stół
15.00–16.15: „Jadalne chwasty” – spacer i warsztat kulinarny, ChwastBus
16.00−17.00: Sąsiedzka Kuchnia Pogranicza
17.00−18.20: „Dziękuję za świńskie oczy” − spotkanie z Dariuszem Gzyrą
18:30−20:30: „Uczta żebraka godna króla. Bengalskie gotowanie” − warsztat Łukasza Przybysza
19:30−21.00: Chilloutowe brzmienia – Dj Pelzky
20.00−22.00: Otwarta Kuchnia Sąsiedzka Czilli Wege
Program Spoiwa 24 h
10.00 (30.06) – 10.00 (1.07): „Historie szaleństwa w jednej dobie” − Arti Grabowski − performans 24 h
okolice Teatru Kana
10.00−12.30: „Skryf”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja
plac Solidarności
11.00−13.00: „Session 1: How to fly”, Judith Ferreras & Malik M. – performans / instalacja
Łąka Kany
13.30: „No exit”, Kojder Frédéric − otwarcie wystawy fotograficznej
Piwnica Kany
14.00−14.45: „Rytuały / rites” – Kamil Łukasz Małecki („Część całości / Part of all”), Judith Ferreras („Pas-senger”), Bożena Galant („Wracam / I go back”), Zuzanna Marczak („Warstwy / Layers”), Daniel Piecewicz („Trzy stany skupienia / 3 states of matter”) – pokaz finałowy warsztatów performansu „ciało, przestrzeń, czas”
plac Solidarności
14.00–14.50: „Song for Gigi”, Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl
Teatr Lalek „Pleciuga”
15.00–15.45: „CLS”, Adam Frankiewicz − słuchowisko / spacer performatywny
start: plac Solidarności
15.15–16.10: „In-paradise”, Compagnie Ex Nihilo – spektakl plenerowy
boisko LO nr 9, plac Mariacki 1
16.15–17.00: „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 1, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse
TRAFO Trafostacja Sztuki
16.00–17.00: „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska
start: plac Solidarności
17.00–18.00: „Archive”, Arkadi Zaides – spektakl
TRAFO Trafostacja Sztuki
17.00–17.45: „CLS”, Adam Frankiewicz – słuchowisko / spacer performatywny
start: plac Solidarności
18.00–19.00: „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska
start: plac Solidarności
18.00–00.30: „Homo Desperatus”, Dries Verhoeven – instalacja z wideo performans
hol Filharmonii
18.30–19.30: „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl
Teatr Kana
18.30–19.50: „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl
Sala Kameralna Filharmonii
18.30−19.30: „Bajkowanie”, Kalina i Patryk Zakroccy – seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo
Centrum Dialogu „Przełomy”
20.15–21.05: „Song for Gigi”, Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl
Teatr Lalek „Pleciuga”
20.00–21.15: „Oumuamua”, Tze Toh / TO Ensemble − koncert
Dom Kultury „13 Muz”
20.15−21.05: „In the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl
Centrum Dialogu „Przełomy”
21.00–21.30: „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 2, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse
plac Solidarności
21.30–22.45: Refugees for Refugees – koncert
kościół św. św. Piotra i Pawła
22.45: „Rozświetlenie”, Michał Jurys – instalacja
Łąka Kany
23.00–00.30: Fanfara Transilvania / Balkan Gypsy Brass – koncert
Łąka Kany
00.00-03.00: „NYX”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja
plac Solidarności
00.40–02.00: „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl
Sala Kameralna Filharmonii
00.30–01.30: „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl
Teatr Kana
00.30–01.30: „Przystań dla zmysłów”, kulinarny reset Agi Oziewicz
podwórko za Teatrem Kana
01.00–04.00: Jamm Spoiwa 24 h, Zespół Dodna, Dom Tańca 24 h – potańcówki, Goście Festiwalu, Goście Łąki Kany − pl. św. św. Piotra i Pawła / Łąka Kany
02.10–02.40: „Gille leert lezen”, Benjamin Verdonck – spektakl
start: biuro Teatru Kana
04.10–05.00: „In the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl
Jurta na Łące
05.00–06.00: „Małe Instrumenty grają Chopina” – koncert
Teatr Kana
06.00–07.00: „Libelid / Pieśni Miłosne Jidisz”, Ola Bilińska − koncert
Teatr Kana
07.00–08.00: Łączone siły muzyczne
Łąka Kany
08.00–10.00: Śniadanie
Łąka Kany