Spoiwa 2018 – pełny program z poleceniami wydarzeń dla rodzin i dzieci

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 30 czerwca - 1 lipca 2018

Spoiwa to plenerowy festiwal w którego bogatym programie miejsce znajdą zarówno widowiska teatralne, jak i warsztaty, potańcówki, akcje uliczne, wystawy czy pokazy filmowe.

W trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie też propozycji odpowiednich dla dzieci i rodzin.

Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu wraz z odnośnikami do wydarzeń szczególnie polecanych dla rodzin dzieci.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu wstęp jest wolny, ograniczony jedynie liczbą miejsc w poszczególnych przestrzeniach. Na część wydarzeń obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które będzie można odebrać przed wydarzeniami.

10.00–22.00
okolice Teatru Kana

Sąsiedzkie miasteczko Pogranicza

Warsztaty w ramach miasteczka (zapisy: [email protected]):

10.00–22.00:  „Rozświetlanie” − warsztaty plastyczne Michała Jurysa

polecane dla dorosłych i dzieci  

10.00–14.00:  „Historie szaleństwa w jednej dobie” − warsztaty Artiego Grabowskiego (performans 24h, faza przygotowawcza) − start: Łąka Kany

10.00–12.00:  „Poczuj wiatr od morza” warsztaty Karoliny Sabat i Magdy Gardas (Teatr Głowa mała) − Jurta na Łące Kany

polecane dla dzieci

11.00–14.00:  warsztaty Volkera Gerlinga z uważnego spotykania − Akademia Sztuki (Pałac pod Globusem)

13.00–15.00:  „Horyzont zdarzeń” − warsztaty Pawła Kuli − start: Łąka Kany

polecane dla dorosłych i dzieci

13.00–14.30:  „Bajkowanie” − warsztaty Kaliny i Patryka Zakrockich − Centrum Dialogu „Przełomy”

polecane dla dzieci  

15.00–16.30:  „Od świętości do dzikości” − warsztaty Professora Ojo − Jurta na Łące

Program warsztatowy Domu Tańca 24 h
plac Piotra i Pawła:

10.00–11.00:  Kapela Hałasów – tańce ludowe i korowodowe

polecane dla rodzin 

11.00–12.30:  Lindy Hop Szczecin – swing

polecane dla rodzin 

12.30–14.00:  NeoTango Szczecin – tango argentyńskie

polecane dla rodzin

14.00–15.30:  Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie

polecane dla rodzin

15.30–17.30:  Khamis Kina, Refugees for Refugees – tańce bliskiego wschodu z towarzyszeniem Kapeli Hałasów

polecane dla rodzin

17.30–18.30:  Fanfara Transilvania – tańce bałkańskie

polecane dla rodzin

18.30–19.30:  NeoTango Szczecin – tango argentyńskie
19.30–20.30:  Tomasz Kowalczyk – tańce bretońskie
20.30–21.30:  Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe

Czili Wege Food for Story
 Łąka Kany:

10.00−11.30:  „Dla harmonii ciała, oddechu i umysłu” − joga na Łące z Oskarem Jaguckim

11.00−12.30:  „Robimy zwierzęta z owoców” − warsztat carvingu, Ilona Śliwowska

polecane dla rodzin

11.00−14.00:  Kuchnia Sąsiedzka. Wspólne gotowanie, Jedzenie Zamiast Bomb / Palmyra
11.30−12.00:  przystań na kawę

12:30−14.00:  warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych

polecane dla rodzin

14.00−15.00:  Wspólny Wegański Stół
15.00–16.15:  „Jadalne chwasty” – spacer i warsztat kulinarny, ChwastBus
16.00−17.00:  Sąsiedzka Kuchnia Pogranicza
17.00−18.20:  „Dziękuję za świńskie oczy” − spotkanie z Dariuszem Gzyrą
18:30−20:30: „Uczta żebraka godna króla. Bengalskie gotowanie” − warsztat Łukasza Przybysza
19:30−21.00:  Chilloutowe brzmienia – Dj Pelzky
20.00−22.00:  Otwarta Kuchnia Sąsiedzka Czilli Wege

Program Spoiwa 24 h

10.00 (30.06) – 10.00 (1.07):  „Historie szaleństwa w jednej dobie” − Arti Grabowski − performans 24 h
okolice Teatru Kana

10.00−12.30:  „Skryf”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja
plac Solidarności

11.00−13.00:  „Session 1: How to fly”, Judith Ferreras & Malik M. – performans / instalacja
Łąka Kany

13.30:  „No exit”, Kojder Frédéric − otwarcie wystawy fotograficznej
Piwnica Kany

14.00−14.45:  „Rytuały / rites” – Kamil Łukasz Małecki („Część całości / Part of all”), Judith Ferreras („Pas-senger”), Bożena Galant („Wracam / I go back”), Zuzanna Marczak („Warstwy / Layers”), Daniel Piecewicz („Trzy stany skupienia / 3 states of matter”) – pokaz finałowy warsztatów performansu „ciało, przestrzeń, czas”
plac Solidarności

14.00–14.50:  „Song for Gigi”, Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl
Teatr Lalek „Pleciuga”

15.00–15.45:  „CLS”, Adam Frankiewicz − słuchowisko / spacer performatywny
start: plac Solidarności

15.15–16.10:  „In-paradise”, Compagnie Ex Nihilo – spektakl plenerowy
boisko LO nr 9, plac Mariacki 1

16.15–17.00:  „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 1, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse
TRAFO Trafostacja Sztuki

16.00–17.00:  „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska
start: plac Solidarności

17.00–18.00:  „Archive”, Arkadi Zaides – spektakl
TRAFO Trafostacja Sztuki

17.00–17.45:  „CLS”, Adam Frankiewicz – słuchowisko / spacer performatywny
start: plac Solidarności

18.00–19.00:  „Majdan. Spacer”, Pic Pic – audiospacer / akcja miejska
start: plac Solidarności

18.00–00.30:  „Homo Desperatus”, Dries Verhoeven – instalacja z wideo performans
hol Filharmonii

18.30–19.30:  „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl
Teatr Kana

18.30–19.50:  „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl
Sala Kameralna Filharmonii

18.30−19.30: „Bajkowanie”, Kalina i Patryk Zakroccy – seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo
Centrum Dialogu „Przełomy”

polecane dla dzieci

20.15–21.05:  „Song for Gigi”, Toonelhuis / Benjamin Verdonck − spektakl
Teatr Lalek „Pleciuga”

20.00–21.15:  „Oumuamua”, Tze Toh / TO Ensemble − koncert
Dom Kultury „13 Muz”

20.15−21.05: „In the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl
Centrum Dialogu „Przełomy”

21.00–21.30:  „Ukryty wymiar / Hidden dimension”, część 2, Antoni Karwowski („Erozja”), Beatrice Didier („***”), Stephan US („Nomadic No Man’s Land # Szczecin”) – performanse
plac Solidarności

21.30–22.45:  Refugees for Refugees – koncert
kościół św. św. Piotra i Pawła

22.45:  „Rozświetlenie”, Michał Jurys – instalacja
Łąka Kany

23.00–00.30:  Fanfara Transilvania / Balkan Gypsy Brass – koncert
Łąka Kany

00.00-03.00:  „NYX”, Gijs van Bon – piaskopis / akcja performatywna / instalacja
plac Solidarności

00.40–02.00: „Portraits in motion”, Volker Gerling – spektakl
Sala Kameralna Filharmonii

00.30–01.30: „I rozstawili namiot wśród nas”, Teatr Ósmego Dnia − spektakl
Teatr Kana

00.30–01.30: „Przystań dla zmysłów”, kulinarny reset Agi Oziewicz
podwórko za Teatrem Kana

01.00–04.00:  Jamm Spoiwa 24 h, Zespół Dodna, Dom Tańca 24 h – potańcówki, Goście Festiwalu, Goście Łąki Kany − pl. św. św. Piotra i Pawła / Łąka Kany

02.10–02.40:  „Gille leert lezen”, Benjamin Verdonck – spektakl
start: biuro Teatru Kana

04.10–05.00:  „In the beginning of the world”, Professor Ojo – spektakl
Jurta na Łące

05.00–06.00:  „Małe Instrumenty grają Chopina” – koncert
Teatr Kana

06.00–07.00:  „Libelid / Pieśni Miłosne Jidisz”, Ola Bilińska − koncert
Teatr Kana

07.00–08.00:  Łączone siły muzyczne
Łąka Kany

08.00–10.00:  Śniadanie
Łąka Kany