Najpiękniejsze podwórka, najładniejsze przedogródki, urocze skrawki zieleni – wszystkie te roślinne oazy w centrum Szczecina przypomnimy już 1 września – tego dnia będzie można wybrać się na spacer ich szlakiem.

Szlak najpiękniejszych podwórek i przedogródków trzech osiedli Szczecina (Turzyn, Centrum i Śródmieście-Zachód) powstał na początku roku, dzięki zgłoszeniom mieszkańców Szczecina. Premierowy spacer odbył się wczesną wiosną. Ogródki do szlaku wybrane zostały na podstawie sugestii mieszkańców.

Sąsiedzka przechadzka śladem śródmiejskiej zieleni rozpocznie się w „Środku” Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b (wejście od pl. Zgody – z placu należy skręcić w ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i od razu w prawo przy sklepie Andergrand) w sobotę, 1 września 2018 r., o godzinie 11:00. Udział jest bezpłatny.

Spacer „Od podwórka” jest jednym z kilku miejskich spacerów organizowanych przez  Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”, w których będzie można wziąć udział jeszcze we wrześniu.

Miejsce wydarzenia