Rozświetlenie – warsztaty plastyczne w Ramach spoiw 2018

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 30 czerwca 2018

Warsztaty Michała Jurysa, założyciela inicjatywy Pear Paper działającej w StudioM13 w Amsterdamie. Będzie to akcja rozświetlania przestrzeni wokół Kany, zbudowana wokół tworzenia papierowych „chmur” i form z papieru.

Płaski papier będzie zamieniany na trójwymiarowe obiekty. Podczas samego procesu będzie wiele sytuacji dla rozwoju wyobraźni przestrzennej, kreatywnego myślenia, intuicyjnego odkrywania ukrytych talentów. Praca nad tworzeniem, odkrywaniem tych papierowych kształtów jest idealną sytuacją do wymyślania i zapisywania nowych pomysłów i marzeń.

Celem Michała Jurysa bedzie pomóc wyzwolić naturalną kreatywność i opowiedzieć nasze historie w formie… papierowej.

Spotkanie, kreatywny jam session, rozmowa, inspiracja, nieznane. Najważniejszym elementem akcji jest spotkanie. To dzięki wejściu w proces tworzenia, rozmowa z drugim, innym pozwoli nam odkryć coś nowego − o sobie, o otaczającym kawałku podwórka, bloku, miasta. To w wymianie doświadczeń, opowieściach o marzeniach, planach – czasem równie efemerycznych i ulotnych jak papierowe chmury. Jednak to praca z tym papierowym medium pomaga odkryć ukrytą siłe „tego, co słabe”, ciche.