Raniutto – Portato – Portato to warsztaty dla dzieci od 2. do 4. roku życia, które muzyki chcą już nie tylko słuchać, ale także być jej częścią – chcą śpiewać, grać na instrumentach, ruszać się w jej rytm. To zajęcia dla tych dzieci, które siedzieć na poduszkach rozłożonych na dywanie w Filharmonii chcą tylko do czasu – potem chcą działać, bo muzyka w duszy im gra.

Spotkania z serii „raniutto”, przeznaczone dla różnych grup wiekowych, to cykl sobotnich warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6. miesiąca do 6 lat. Nie ma tu miejsca na fraki, garnitury i poważne miny.

W sobotnie poranki Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i jak zawsze muzyką. Dzieci podczas tych zajęć mają okazję – często po raz pierwszy – zetknąć się z żywymi instrumentami. Zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. To cykl warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych. Tu nie ma miejsca na fraki, garnitury i poważne miny. Tego dnia Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i, jak zawsze, muzyką. Dzieci podczas takich zajęć mają niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zetknąć się żywymi instrumentami – zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. „Raniutto” to czas po brzegi wypełniony dźwiękami!

Miejsce: foyer sali symfonicznej, hol

Miejsce wydarzenia