Spotkaniaz serii „raniutto”, przeznaczone dla różnych grup wiekowych, to cykl sobotnich warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 6. miesiąca do 6 lat. Nie ma tu miejsca na fraki, garnitury i poważne miny.

W sobotnie poranki Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i jak zawsze muzyką. Dzieci podczas tych zajęć mają okazję – często po raz pierwszy – zetknąć się z żywymi instrumentami. Zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. To cykl warsztatów edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych. Tu nie ma miejsca na fraki, garnitury i poważne miny. Tego dnia Filharmonia tętni kolorem, życiem, beztroską i, jak zawsze, muzyką. Dzieci podczas takich zajęć mają niepowtarzalną okazję po raz pierwszy zetknąć się żywymi instrumentami – zobaczyć je z bliska i usłyszeć ich brzmienie. „Raniutto” to czas po brzegi wypełniony dźwiękami!

Legato – Legato to forma warsztatów dla niemowląt i dzieci do 2. roku życia z nastawienie na słuchanie muzyki, oswajanie dziecka z brzmieniem instrumentów i pobudzanie jego wrażliwości. Tak wczesny kontakt z muzyką stanowi ważny element rozwoju. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogą tu odnaleźć także walory muzykoterapeutyczne.
Muzyka może pobudzać wrażliwość, działać na wyobraźnię, może oswajać i cieszyć swoim brzmieniem. Nie trzeba przy niej skakać, bo skakać przecież nie każdy lubi. To warsztaty dla tych, którym zależy na wyłapaniu każdego dźwięku, który podczas zabawy mógłby niepostrzeżenie umknąć!

Miejsce: foyer sali symfonicznej, hol

Miejsce wydarzenia