W połowie czerwca w Szczecinie odbędzie się kolejna już edycja pleneru literackiego pod hasłem „Odkryj książkę na nowo”. Będzie to okazja do poznania oferty wydawnictw, spotkań  z autorami, i ciekawych dyskusji. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Na Jasnych Błoniach swoją ofertę przedstawi kilkadziesiąt oficyn wydawniczych w tym: Akapit Press, Agora, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Sonia Draga, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo „JEDNOŚĆ”, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo KAMELEON oraz Węgierski Instytut w Warszawie.

 

piątek, 15 czerwca

11.00-11.00
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo.
Marcin Szczygielski. Premiera książki „Weronika i zombie”. Jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, grafik, dziennikarz, autor sztuk teatralnych. Jako autor książek dla młodszych czytelników debiutował powieścią „Omega” (Książka Roku 2010 w konkursie PS IBBY). Wielokrotnie nagradzany przez gremia jurorskie. Pisze brawurowo, ma wspaniały zmysł dramaturgiczny, olśniewa wyobraźnią i poczuciem humoru.

12.00-12.15
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Uroczyste otwarcie Pleneru literackiego „Odkryj książkę na nowo”.

12.15- 13.00
Jurek Zielonka. Autor świetnie budujący akcję i dozujący napięcie. Wyrozumiały wobec swoich bohaterów. „Nigdy Nigdy” jest jego pierwszą książką dla młodzieży. scena Pleneru Odkryj książkę na nowo

13.00-13.55
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Monika Piątkowska i Katarzyna Wężyk. Spotkanie autorskie finalistki Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia.

14.00-14.55
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Dorota Schrammek. Czy bohaterowie powieści, których akcja toczy się w Szczecinie i regionie nadmorskim są fikcyjni? Będzie okazja zapytać samą autorkę.

15.00-15.55
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Justyna Kopińska. Dziennikarka Dużego Formatu, Laureatka European Press Prize Award Press, Nagroda PAP imienia Ryszarda Kapuścińskiego, Amnesty Interantional Jurnalist Award, wyróznienie im. Andrzeja Woyciechowskiego.

16.00-16.55
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Anna Seniuk. Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem to książka rozmowa z córką, Magdaleną Małecką.
Aktorka odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.

17.00-17.55
Scena Pleneru Odkryj książkę na nowo
Węgierski Instytyt Kultury – spotkanie o literaturze węgierskiej

 

Zobacz pełny program

Miejsce wydarzenia