Otwarcie Miejskiej Strefy Letniej

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 4-5 maja 2019

Jak co roku także i w tym sezonie na Wyspie Grodzkiej powstanie Miejska Strefa Letnia – pełna piasku, leżaków, hamaków, parasoli i miejsc do odpoczynku. Cały weekend będzie obfitował w atrakcje i dobrą zabawę. Od samego rana Wyspa Grodzka będzie zapełniona animacjami i warsztatami dla dzieci.

W sobotę, 4 maja w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Akademia Surfera, gdzie pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie strefa trickboard z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku.

Pierwszy dzień w Miejskiej Strefie Letniej będzie obfitował w aktywny wypoczynek, bo kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików / ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów stworzonego przez Małego Inżyniera Szczecin.

Po dniu pełnym sportowej zabawy czekają nas wieczorne koncerty. O 18:00 na scenie wystąpi zespół Tragarze. A gwiazdą wieczoru będzie duet Rasmentalism, który na naszą scenę wyjdzie o godz. 20:00.

Drugi dzień inauguracyjnego weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty z Polish Match Tour – Sailing World Cup. W niedzielę będziemy mogli śledzić zmagania jednostek w finale Szczecin Match Race, czyli regat polegających na serii wyścigów każdy z każdym. Regaty będą odbywać się na Odrze. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej. Regaty będą pierwszym wydarzeniem odbywającym się w ramach nowego projektu Sail Szczecin – Żeglarski Szczecin.

Przez cały dzień działać będzie strefa animacji żeglarskich „Gry Morskie”, w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morsea.
Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej odbędzie się 4 i 5 maja w godz. sobota od 11:00 do 22:00, niedziela od 11:00 do 17:00.