Opowiedział Dzięcioł Sowie mądrą bajkę o Dąbrowie: Wilk Barnaba, Ryś Bazyli mieli sklepy, co pół mili. Sprzedawali swe towary, każdy drogi był i stary!

Lecz zwierzęta wnet zmądrzały, własny sklepik zbudowały! Więc odeszły precz oszustwa, stare sery i kapusta, brudne łachy, liche pierze, nikt się na to nie nabierze! Wilk Barnaba, Ryś Bazyli także w dobro uwierzyli, że oszustwo nie popłaca, lecz uczciwa, zgodna praca. Teraz w lesie, wśród zwierzaków, saren, wilków, rysiów, ptaków wszyscy pragną moi mili, by uczciwie wszyscy żyli!

Teatr Czwarte Miasto z Gdynii zaprasza na kolejną adaptację bajki Jana Brzechwy. ,,Opowiedział Dzięcioł Sowie’’ to przedstawienie które uczy dzieci uczciwości i pokazuje, że dobro popłaca. Będzie to przygoda która przeniesie widzów do malowniczego lasu, gdzie pełne uroku zwierzęta opowiedzą fascynującą historię o dwóch leśnych krętaczach! Czy uda się wygrać walkę z oszustami?

tekst bajki: Jan Brzechwa
reżyseria: Dariusz Majchrzak
występują: Magdalena Kurek, Hanna Łubieńska, Dorota Sadowska, Mateusz Feliński, Bartosz Sołtysiak/Jakub Piprowski/Dariusz Majchrzak
teksty piosenek: Andrzej Strąk
scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
muzyka: Przemysław Pawłowski

bilety do nabycia:
– bilety.fm
– pod nr.tel. 884 084 548

cena biletu:
30zł – bilet normalny
25zł – bilet ulgowy dla dzieci, emerytów, rencistów i uczniów

Miejsce wydarzenia