Marta Maria Madej z „Galerii od ulicy” zaprasza na „Ludzki punkt widzenia”, czyli warsztaty papierowo-miejskie dla małych i dużych.

„Ludzki punkt widzenia” to kolejna wystawa w witrynie dawnego sklepu piwniczego przy ul. Jagiellońskiej 92 , która zamieniła się w mikro-galerię w przestrzeni publicznej, dostępną bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Szczecina, całą dobę, od ulicy.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będą warsztaty papierowo-miejskie prowadzone przez Marta Maria Madej, dostępne dla wszystkich mieszkańców – bez względu na wiek. Spotykamy się w sobotę (17 listopada) w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (wejście al. Wojska Polskiego 34) o 11.00. Uczestnicy nie tylko „wzniosą” własne budynki z papieru, ale też wspólnie zastanowią się nad tym, jak kształtować przestrzeń wokół tak, by być lepszymi sąsiadami. Czy najważniejszy jest parking? Czy może plac zabaw? Jak planuje się chodniki i co można wymyślić, by wszystkim nam było lepiej żyć?

„To, jak postrzegamy miasto i przestrzeń, jak ją dzielimy i używamy, jaką wartość jej nadajemy i mierzymy, zmienia się pod wpływem kultury, w której akurat żyjemy.” – tłumaczy Marta – „Jednak wspólnym mianownikiem dla wszystkich bywa czujność, troska, ostrożność, uważność na to, co się dzieje dookoła. Na ulicy jak w soczewce można obserwować pewien model ludzkiego życia. Od jego jakości zależy to, jak będziemy na tę przestrzeń patrzeć i jak będziemy to wyrażać.”

Warsztaty są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, obowiązuje rejestracja. Wystarczy wysłać maila z tytułem: LUDZKI PUNKT WIDZENIA na adres: kinga@oswajaniesztuki.pl, w mailu podając imię, numer telefonu i liczbę uczestników) – decyduje kolejność zgłoszeń! Zapewniamy wszystkie materiały na warsztaty – zapraszamy!

Miejsce wydarzenia