Twoje dziecko kręci coraz więcej filmów telefonem komórkowym? Wystukuje ciekawe rytmy na tablecie? Właśnie odkryło w sobie talent grafika/konstruktora? Chce zostać DJem?

Little Digital Lab to warsztaty multimedialne, które uczą poprzez zabawę.

Są to zajęcia, które pozwalają dzieciom poznać świat muzyki, grafiki i gier od praktycznej strony. Podczas zajęć dzieci na edukacyjnych tabletach multimedialnych m. in. stworzą swoją pierwszą animację i muzykę pod ulubiony film, podłożą swój głos pod bohaterów filmowych, zobaczą filmy w 3D, poznają tajniki malowania światłem czy składania ujęć w jeden film

Little Digital Lab to cykl warsztatów łączących posługiwanie się w procesie tworzenia klasycznymi narzędziami z kreatywnym wykorzystaniem komputerów, tabletów i telefonów. Zajęcia mają także na celu uwrażliwienie uczestników na sztukę nowoczesną i wykorzystanie sprzętów cyfrowych do tworzenia dzieł sztuki. Efektem warsztatów będą utwory muzyczne, filmy, animacje, plakaty.

Oprócz rozwiązań profesjonalnych, w trakcie zajęć korzystamy także z dostępnych bezpłatnie programów do tworzenia muzyki i grafiki, tak aby każdy mógł kontynuować zabawę w domu.

W programie zajęć:

  • music artists lab — obsługa syntezatorów i automatów perkusyjnych, przetwarzanie głosu, wspólne komponowanie.
  • dj lab — na czym polega praca DJa? poznajemy gatunki muzyczne i uczymy się je miksować
  • movie lab — nauka edycji video, poprawnego kadrowania, dodatkowym bonusem są ujęcia z drona!
  • ar lab — rozszerzona rzeczywistość, poznawanie zabawek nowej generacji, trójwymiarowe, wirtualne kolorowanki.
  • digital painting lab — poznawanie technik i aplikacji, dodatkowo rysowanie przestrzenne w goglach VR 1
  • coding lab — podstawy kodowania dla dzieci; przybliżenie świata tworzenia programów przy pomocy specjalnych narzędzi — układanie klocków i wydawanie w ten sposób poleceń maszynie cyfrowej.1

O prowadzącym:

Tomasz Tomaszewski — DJ, producent muzyczny, pedagog, organizator imprez. Z wykształcenia magister sztuki. Miłośnik zarówno kultury klubowej, jak i wizyt w operze. Od lat realizuje się zawodowo prowadząc „Agencję muzyczną „Onomatopeja”, z którą zorganizował ponad 1000 imprez. Realizuje spektakle teatralne, słuchowiska, komponuje muzykę. Jest twórcą projektów Fractal Tree, OOXOO, Tajemnica lunitki, Stukoszelest. Wielokrotnie prowadził warsztaty multimedialne dla różnych grup wiekowych. Prywatnie miłośnik gier konsolowych i sprzętów Apple.

Grupy wiekowe:
GRUPA I — 6 – 8 lat — 70 minut zajęć
GRUPA II — 9 – 11 lat — 70 minut zajęć
GRUPA III — 12 -14 lat — 70 minut zajęć

Płatność:
Karnet na cały cykl 10 zajęć — 450 złotych — miejsca gwarantowane.
Zajęcia pojedyncze — 50 złotych.

Miejsce wydarzenia