Kompozytornia - koncert rodzinny w filharmonii

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 03 czerwca 2018

Na uroczyste zakończenie sezonu w EduFilharmonii czeka nas koncert-bombonierka!

W złotej sali filharmonii Szczecińskiej  zaprezentowanych zostanie dwanaście muzyczno-wizualnych przysmaków. Hity z płyty „I żyli długo i w Szczecinie” z towarzyszeniem teledysków uzupełnią trzy premierowe utwory - zwycięzcy plebiscytu.

Piosenki o Puszczy Bukowej, szczecińskich legendach oraz Niebuszewie i Pogodnie zwyciężyły w niedawnym plebiscycie Filharmonii Szczecińskiej. Muzykę skomponował Mateusz Czarnowski, a teksty napisała Agata Kolasińska. Premierowe piosenki wykonają Wanesa Adamska, Weronika Lalik i Oliwer Sosnowski - młodzi, utalentowani wokaliści znani z pierwszej odsłony płyty.

Te różnorodne stylistycznie, inspirowane gatunkami takimi jak blues, hip-hop czy musical utwory mają jednego bohatera - miasto Szczecin. Regionalne akcenty, ukrywające się w poszczególnych piosenkach jak orzechy w tabliczce czekolady, nadają wyjątkowego smaku wpadającym w ucho kompozycjom muzycznym.

Wideoklipy do piosenek z płyty powstały na przestrzeni minionego roku. Do współpracy zaproszono grafików, animatorów i twórców filmowych z całej Polski, którzy zabiorą nas w podróż przez archiwalne wydania szczecińskich gazet, stylistykę “flat graphic” i „lyric video“, inspiracje Monthy Pythonem czy zabawę formą. Nie zabraknie także połączenia filmu z efektami specjalnymi czy też klasycznej animacji poklatkowej.

Każdy z filmów to inny sposób animacji, a w efekcie inny świat. W czasie koncertu 3 czerwca wszystkie produkcje zobaczymy na dużym ekranie z towarzyszeniem szczecińskich filharmoników.

“I żyli długo i w Szczecinie” to projekt, który rozpoczął się od koncertu rodzinnego w czerwcu 2016 roku. Rok później wydana została płyta z utworami, do których kompozycje stworzył Mateusz Czarnowski, a teksty ułożyła Malina Prześluga-Delimata. W lutym tego roku szczecinianie głosowali na nowe tematy piosenek.