Jarmark Szczeciński na Błoniach

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 1 maja 2019

W trakcie tegorocznej majówki wzdłuż pięknej alei pod platanami na szczecińskich Jasnych Błoniach pojawią się artyści rękodzieła oraz producenci żywności z całej Polski (i nie tylko).


Wśród wystawców towarzyszącego majówce Jarmarku Szczecińskiego pojawią się ręcznie wykonywane ubranka dla dzieci, kocyki, nakrycia głowy, artystyczna biżuteria, obrazy, wyroby z drewna i porcelany, autorskie kolekcje ubrań oraz zabawki dla dzieci.


Natomiast na wszystkich smakoszy czekają pyszne regionalne potrawy z kraju i świata jak tradycyjne wędliny, chleby na zakwasie, pajdę chleba ze smalcem, piwa regionalne, serki góralskie, andruty kaliskie, miody, miody pitne, przyprawy, kawa, domowe ciasta, greckie oliwki, turecka chałwa i wiele innych.


Jak na majówkę przystało nie zabraknie kiełbasek z grilla, szaszłyków czy karkówki.


Jarmark Szczeciński to wydarzenie kulturalne mające na celu promocję małych firm oraz urozmaicenie w tym czasie miejsca jakim są Jasne Błonia, aby spacerujący mogli miło i przyjemnie spędzić czas a przy tym dobrze zjeść


Szczecińska majówka ma charakter rodzinny, każdy niezależnie od wieku powinien się dobrze bawić.

Na najmłodszych czekać będą bezpłatne dmuchane zamki w okolicach fontanny w godzinach od 10.00-18.00 oraz kącik malowania buziek – wg. cennika.