Klockowy zawrót głowy – w Netto Arenie będziemy mogli podziwiać budowle z klocków, od wielkich modeli, przez modele ludzkiego ciała, po ruchome pociągi. Całość podzielona będzie na sekcje tematyczne.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

Bilet poranny 10:00 – 15:00 16 zł / osoba;
Bilet popołudniowy 15:00 – 18:00 19 zł / osoba;
Bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15:00 – 18:00 16 zł / osoba;
Bilet wieczorny 18:00 – 19:30 14 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:

Bilet weekendowy 10:00 – 19:00 19 zł / osoba;
Bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10:00 – 19:00 16 zł/osoba;

Strefa 1: wielkie modele.

Ekspozycja imponuje rozmachem i skalą. Wśród wielu makiet zobaczyć można m.in.:
Postacie super-bohaterów w skali 1:1 – niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z rekonstrukcją postaci super-bohaterów: Thora, Kapitana America czy ponad 2,5 metrowego Hulka.

Air Force One – Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego – model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości.

Erebor – na makiecie odwzorowana została wielka twierdza Erebor – Samotna Góra. Jest jednym z głównych miejsc akcji Hobbita, dawną siedziba krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Budowla ma 205 cm wysokości, pochłonęła ponad 120 tys. klocków i rok pracy budowniczego.

Okręt Neptun – model wykonany z klocków przedstawia replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego. Model ma 170 cm długości, 130 cm wysokości i 50 cm szerokości.

Strefa 2: Aleja gwizad sportu

Wykonane w całości z klocków Lego®, w skali 1:1, figury polskich gwiazd sportu.

Robert Lewandowski – to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń – starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką.

Marcin Gortat – 214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych sportowców to Marcin Gortat – jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę – również zbudowaną z klocków.

Agnieszka Radwańska – postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu.

Tomasz Gollob – najlepszy polski żużlowiec wykonany w skali 1:1 ze 170 tys. klocków. Tomasz Gollob zostanie pokazany na motocyklu, ubrany w niebieski, charakterystyczny dla niego kombinezon z numerem 1. Motocykl z kolei obrendowany został barwami narodowymi. Budowanie postaci najwybitniejszego polskiego żużlowca i motocykla pochłonęło 3 miesiące pracy, a w całym projekcie wzięło udział około 15 osób – konstruktorów i budowniczych.

Niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z figurą Kamila Grosickiego, Rafała Sonika oraz z podobizną byłego selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej Adama Nawałki.

Strefa 3: ludzkie ciało

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego®. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Strefa 4: Historyczna

Wykonane w skali 1:1 podobizny wielkich Polaków Mikołaja Kopernika i Fryderyka Chopina

Makiety „Stan wojenny” – pierwsza obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Druga natomiast przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna.

Zburzenie Muru Berlińskiego – scena przedstawiająca zburzenie słynnego muru wybudowanego w czasie zimnej wojny pomiędzy Berlinem Zachodnim i Berlinem Wschodnim. Zburzenie muru zapoczątkowane zostało 9 listopada 1989 roku i stało się jednym z najważniejszych symboli zakończenia zimnej wojny i upadku żelaznej kurtyny.

Pierwszy krok człowieka na Księżycu – makieta przedstawiająca scenę „małego kroku dla człowieka, ale wielkiego skoku dla ludzkości” czyli finału misji Apollo 11. Pamiętnego dnia 21 lipca 1969 Neil Armstrong jako pierwszy opuścił lądownik. W trakcie pobytu na księżycu wraz z Edwin’em Aldrin’em zebrali próbki i zamocowali na powierzchni księżyca amerykańską flagę.

Strefa 5: Jeżdżące pociągi

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami zbudowanymi z klocków LEGO. Zobaczymy tu zarówno nowoczesne pociągi szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża, jak i kolej industrialną.

Strefa 6: Edukacja

 • Budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną.
 • Sceny oraz budowle historyczne
 • Strefa Human Body – nietypowa lekcja biologii
 • Instrumenty muzyczne wykonane z klocków Lego
 • Eksponaty interaktywne, roboty, sceny znane z filmów oraz bajek
 • Wydarzenia historyczne
 • Gwiazdy sportu i wiele innych

Wszystkie eksponaty oraz gabloty posiadają opisy w języku polskim.

Strefa 7: architektura świata

 • Obserwatorium astronomiczne w Greenwich – londyńska atrakcja turystyczna zbudowana z 30.000 klocków
 • Opera w Budapeszcie – imponujący budynek wraz z całkowicie zaaranżowanym wnętrzem pochłonął 54.000 klocków
 • Dworzec w Paryżu – odtworzony z niezwykłą starannością o szczegóły gmach paryskiego dworca został zbudowany z 45.000 klocków Lego®
 • Pałac Kultury i Nauki
 • Stadiony: Energa Gdańsk i Stadion Wrocław

Strefa 8: Gwiezdne Wojny

W Szczecinie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars®. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars® District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.

Do bogatej kolekcji eksponatów specjalnej strefy Star Wars® dołączyły kolejne modele, a wśród nich scena Bitwy nad Coruscant, Trench Run czy mierząca około jednego metra rekonstrukcja TIE Fightera.

Strefa 9: Filmy i bajki

 • Smerfy – bajkowa kraina małych niebieskich stworzeń atakowana przez odwiecznego wroga smerfów – Gargamela
 • Princess – fantastyczne, imponujące zamki, a w nich 20 księżniczek z bajek Disneya
 • Hobbit, The Lord of the Rings – Fantastyczny świat hobbitów i mityczna kraina z Władcy Pierścieni.
 • Scooby Doo
 • Harry Potter
 • Simpsonowie
 • Jurassic Park

Strefa 10: Robotyka

Seria modeli, które są wprawiane w ruch dzięki zastosowaniu zasad mechaniki.

Strefa 11: Fantastyka

Makiety przedstawiające szeroko rozumiany świat magii, niezwykłości i fikcji.

Strefa 12: Mozaiki

Galeria obrazów wykonanych z klocków Lego®

Miejsce wydarzenia