W celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę znakomici muzycy skupieni w Baltic Neopolis Quartet wystąpią wraz z uznanym francuskim pianistą Pierre-Laurentem Boucharlatem. W repertuarze koncertu „Hejnał dla Niepodległej” znajdą się wybitne polskie kompozycje królowej polskich kompozytorek, Grażyny Bacewicz oraz najpopularniejszego polskiego kompozytora wszechczasów, Fryderyka Chopina. Koncert rozpocznie „Krakowski Hejnał”, którego dźwięk rozniesie się po alejach Galerii Kaskada jako zaproszenie do wspólnego świętowania.

Pierre-Laurent Boucharlat zagrał swój pierwszy koncert w wieku 13 lat, a w wieku 15 lat pierwszy recital. Został zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów (Price SPEDIDAM, Price Darius Milhaud) i od tego czasu jest zapraszany na wiele festiwali we Francji i za jej granicami. We wrześniu 2000 nagrał na żywo 24 etiudy Chopina, co spotkało się z jednogłośnym uznaniem i trafiło do krajowego magazynu Piano Magazine.
Od tego czasu jego kariera rozwijała się w krajach Europejskich (Francja, Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Czechy, Macedonia) jak i w Ameryce (USA, Kanada, Meksyk).
Jako solista występuje z wieloma orkiestrami jak: Harmony of the Republican Guard, Lyons Conservatory Orchestra, Symphony Orchestra Bryansk (Rosja), the OSIDEM Orchestra Morelia ( Meksyk), Krasnoyarsk Symphony Orchestra (Rosja), Toulouse Chamber Orchestra, Ensemble orchestral Artemus, Camerata Ensemble orchestral Rhone …Występuje także z orkiestrami kameralnymi, jak Prometheus Ensemble.

Pierre-Laurent Boucharlat jest dyrektorem artystycznym muzycznego festiwalu w Tricastin, a także sezonu koncertowego na Conferences Association Ecully Musical.
Od 2007 roku pracuje w Lyons Conservatory.
W jego dyskografii znajdują się płyty z muzyką Beethovena, Schumanna, Liszta, a także „The soul Slave” nagrane na żywo z rosyjską mezzosopranistką Eleną Sommer. Wiele jego koncertów zostało nagranych przez Francuską Telewizję.

Artyści

Pierre Boucharlat – fortepian

Baltic Neopolis Quartet:

Emanuel Salvador – skrzypce
Sławomira wilga – skrzypce
Justyna Poprawska – altówka
Dariusz Dudziński – wiolonczela

Program:

S. Moniuszko „Kwartet d-moll”
F. Chopin „Koncert e- moll”

 Galeria Kaskada, poziom -1

Miejsce wydarzenia