W niedzielę 3 lutego w Centrum Galaxy odbędzie się spotkanie pod znakiem „planszówek”. Fani tej formy spędzania wolnego czasu będą mogli liczyć na szeroką ofertę gier familijnych, strategicznych, ekonomicznych, przygodowych i imprezowych.

Gry planszowe znów stały się modne. Od tych rodzinnych, po imprezowe, dla par, czy dla dzieci, a na tych dla pasjonatów skończywszy – w „planszówki” grają wszyscy. Dlaczego? Ponieważ bawią, uczą logicznego myślenia, wprowadzają element zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim integrują.

„GRY BEZ PRĄDU to pierwsze z cyklu niedzielnych wydarzeń, których misją jest aktywowanie szczecinian i zachęcanie gości odwiedzających Galaxy do wspólnego spędzania czasu. W dobie masowej digitalizacji rola gier planszowych jest szczególnie ważna. Najprostsze z pozoru warcaby wymagają interakcji z drugim graczem, zaangażowania. Ponad 350 nowych gier wprowadzonych na rynek Polski w roku ubiegłym pozwala nam wierzyć, że event znajdzie swoich zwolenników.” – mówi dyrektor Galaxy, Monika Gogacz.

Niedziela w Galaxy to impreza w wydaniu MINI MAX. W strefie animacji dostępna będzie bogata biblioteka gier planszowych dla każdej grupy wiekowej – od maluchów po seniorów. Nie zabraknie popularnych tytułów oraz nowości. Każdą grę będzie można wypożyczyć i wypróbować. W części poświęconej szachom rozegrane zostaną dwa turnieje: turniej szachów szybkich do lat 18 i otwarty turniej szachów błyskawicznych. Na dużych blatach będzie można zobaczyć sceneria bitewne gier hobbystycznych oraz historycznych. Komunikaty organizacyjne znajdują się na stronie www.gryfszczecin.org.

 

„Gry bez prądu” odbędą się w CH Galaxy, na poziomie 0 w atrium przy fontannie

HARMONOGRAM

Gry planszowe

11.00 -19.00 – wypożyczalnia gier planszowych i pokazy gier

12.00 – pokaz gry WARHAMMER 40.000 wydawnictwa GAMES WORKSHOP

14.00 – pokaz gry WARHAMMER AGE OF SIGMAR wydawnictwa GAMES WORKSHOP

16.00 – pokaz gry BOLT ACTION! wydawnictwa WARLORD

Szachy

12:00 – 15:00 – szachy szybkie do lat 18

16.00 – 18.00 – szachy błyskawiczne – bez ograniczeń wiekowych i rankingowych

Miejsce wydarzenia