W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 10:30 obejrzymy zestaw bajek:
- Wywołująca panikę historia o owadach
- Straszna historia o Babie Jadze
- Smutna historia o bólu brzucha i dziewczynce, która bała się lekarzy
- Świniopas
- Sinobrody
- Trzy życzenia
- Lisica z wałkiem
Słynna z serialu „Masza i Niedźwiedź” sympatyczna maleńka Masza w zabawny sposób przedstawia znane bajki w zupełnie nowych wersjach, mieszając wątki i postaci. Urocza animacja, zaskakujące zwroty akcji, oryginalne zakończenie i niespodziewany morał to mieszanka, która zaciekawi i rozbawi widzów w każdym wieku!
Cykl Filmowych Poranków w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci kin Helios, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z nagrodami.
Zabawy i konkursy z animatorem trwają około 15 minut, a sens filmowy około godziny. Filmy wyświetlane są z dźwiękiem wyciszonym tak, aby był łagodniejszy dla młodego widza, a światła nie są całkowicie gaszone podczas projekcji, tylko ściemniane do półmroku.