Festyn „Szczecin Przyjazny Rodzinie”

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 2 czerwca 2018

Festyn miejski zorganizowany zostanie w trakcie tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin. Dla uczestników wydarzenia przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty i zajęcia sportowe, a także konkursy z nagrodami.Miasto stworzy także punkt informacyjny, w którym będzie można zasięgnąć informacji na temat Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego, a także otrzymać drobne upominki.

Program festynu:

14:00 – 15:00Familiada” – konkurs rodzinny

Uroczyste otwarcie festynu oraz rodziny konkurs, z zadaniami dla rodziców, dziadków, opiekunów i dzieci. Wśród wyzwań: rodzinne przeciąganie liny i skoki przez największą skakankę świata „Familiadę” poprowadzi Katarzyna Brzozowska i Malinowe Marzenia/

 

15:00 – 16:30 Prezentacje artystyczne szczecińskiego Pałacu Młodzieży, placówek przedszkolnych i szkolnych

 

16:30 – 17:15 ARFIK – koncert

ARFIK to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów dziecięcych, prowadzony przez kompozytora Ryszarda Leoszewskiego oraz pisarkę i poetkę – Barbarę Stenkę. Grupa artystyczna od ponad 30 lat koncertuje w całej Polsce oraz za granicą. Zespół nagrał dotąd 200 piosenek i tworzył własną audycję radiową oraz program telewizyjny. Na festynowej scenie zaprezentuje swoje największe przeboje.

17:15 – 18:00 „Brzydal” – spektakl interaktywny

Adaptacja bajki dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl opowiada o zagubionym pisklaku, który wędrując po lesie próbuje znaleźć przyjaciół i prawdę o sobie samym. Dzięki „Brzydalowi” dzieci przeżywają niezwykłą przygodę, a tytułowy bohater wzrusza i bawi. Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat ale i też… dla dorosłych! Spektakl zaprezentują Malinowe Marzenia.

18:00 – 19:00 QFTRY – koncert

Legenda polskiej sceny szantowej, która wprowadzi nas w świat pieśni żeglarskich, kultury marynistycznej i folku. QFTRY są laureatem wielu nagród na najbardziej prestiżowych festiwalach szantowych. Zespół przemierzył z koncertami niemal całą Europę, występował również za oceanem – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

19:00 – 20:00 DEUS MEUS – koncert

Kolejne „naj” w programie festynu. Deus Meus to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów chrześcijańskich w Polsce. W ciągu 20 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju. Porywająca melodyjność, różnorodność stylistyczna, wysublimowane rytmy i znakomite brzmienie tworzą zachwycający efekt końcowy.

Atrakcje towarzyszące:

  • konkursy rodzinne między koncertami
  • atrakcje w okolicach sceny: malowanie buzi, zabawy ruchowe, szczudlarze i bańki
  • W pobliżu sceny funkcjonować będzie Festiwal Rzeźb Piaskowych, który za przewodnie hasło objął w tym roku legendy Szczecina
  • Strefa Sportu na wyspioe grodzkiej

Warsztaty:

W ramach ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin odbędą się dwie tury różnorodnych warsztatów dla dzieci, w których uczestniczyć mogą także mieszkańcy Szczecina. Zajęcia zaplanowano w miasteczku zjazdu na Łasztowni w godz. 10:00-12:00 i 15:30-17:30. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja elektroniczna na stronie www.zjazd.3plus.pl lub w dniu wydarzenia. Pełny program warsztatów znajduje się na wspomnianej stronie. Uwaga! – ilość miejsc ograniczona.