Festiwal Rzeźb Piaskowych podczas Dni Morza

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 08-10 czerwca 2018

Ponad 300 ton piasku wypełniło teren Łasztowni, gdzie powstaje sześć imponujących, wysokich nawet na 3 i pół metra rzeźb.

Festiwal Rzeźb Piaskowych – Legendy Szczecina, bo o nim mowa, to już druga odsłona wydarzenia o tym charakterze organizowana na terenie Łasztowni. Pierwszy raz mieliśmy okazję podziwiać piaskowe rzeźby w tej przestrzeni w ubiegłym roku podczas Zlotu Wielkich Żaglowców. Prace rzeźbiarskie rozpoczęły się 19. maja i potrwają do końca miesiąca. Festiwal będzie udostępniony do zwiedzania codziennie od godz. 10.00 do 22.00, w terminie 1- 24. czerwca br.

W festiwalu uczestniczy sześcioro artystów, którzy za pomocą narzędzi i własnych rąk, z wykorzystaniem niewątpliwego talentu, tworzą rzeźby, które oglądać będzie można aż do 24. czerwca. Rzeźby tematyką nawiązywać będą do wybranych szczecińskich legend.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty dla dzieci, podczas których – pod okiem profesjonalnego rzeźbiarza – mali artyści będą mogli wyczarować własny, piaskowy świat. Zajęcia w gigantycznej piaskownicy ze specjalnym, przystosowanym do rzeźbiarskich potrzeb piaskiem odbywać się będą podczas tegorocznych Dni Morza_Sail Szczecin 2018.