Feriada 2019 w Pałacu Młodzieży

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 28 stycznia - 1 lutego 2019

Pałac Młodzieży zaprasza w tym roku na półkolonie zimowe z bardzo bogatym programem. W cenie są dwa posiłki:
8.30 – 9.30 – śniadanie, 14.30 -15.30 – obiad

Turnus 1 (28.01 – 01.02.2019)

Program dla klas 0-2

Teatr i Gimnastyka artystyczna (grupa 1 i 2)

TEATR – Spotkania dla tych, którzy marzą o swoim scenicznym „być albo nie być”. Podczas niebanalnej zabawy prowadząca zajęcia zdradzi tajniki gry aktorskiej. Będzie okazja zmierzyć się z bajkowymi postaciami oraz stworzyć własny scenariusz, w którym być może uczestnicy wykreują oscarową rolę?

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA – Zajęcia dla wszystkich, którzy lubią tańczyć i mają poczucie rytmu. Na spotkaniach dzięki ćwiczeniom gimnastycznym uczestnicy będą wzmacniać poszczególne partie mięśni, poznają ćwiczenia rozciągające i gibkościowe. Oprócz ćwiczeń nie zabraknie oczywiście tańca

Plastyka – Taniec współczesny (grupa 3 i 4)

PLASTYKA – Podczas zajęć plastycznych dzieci będą miały okazję poćwiczyć różne techniki plastyczne. Stworzą własną pacynkę-kukiełkę. Zmierzą się również z niełatwym tematem rysunku człowieka w ruchu – przecież większość z nas lubi tańczyć, skakać, biegać! Zapraszamy do zabawy kolorami i kształtami!

TANIEC WSPÓŁCZESNY – To zajęcia, podczas których będzie miała miejsce spontaniczna improwizacja i twórcza ekspresja. Uczestnicy będą rozwijać swoją wrażliwość na muzykę oraz różne formy ruchu, taniec zespołowy i solowy. W trakcie spotkań kształtować będą umiejętności ruchowo-taneczne

Program dla klas 3-5

Plastyka i Fotografia (grupa 5 i 6)

PLASTYKA – Podczas spotkań dzieci będą tworzyć z różnych materiałów swoją Artystyczną Książkę. Każdego dnia powstanie jedna kartka. To będzie Książka do oglądania i dotykania!

FOTOGRAFIA – Zajęcia będą prowadzone pod hasłem „Fotografia to fajna zabawa”. Fotografia to nie tylko sztuka z elementami techniki, to może być również chwila poświęcona na przyjemną i kształcącą zabawę z aparatem fotograficzny w ręku. Proponowane gry i zabawy to choćby – gra „Fotograficzny alfabet”, zabawy „Kolory i kształty”, „Ukryte litery”, „Zbieramy materiały’ i inne. Zajęcia mają charakter warsztatów w pracowni i przestrzeni Pałacu Młodzieży.

Program dla klas 6-8

Szachy i Karate (grupa 7 i 8)

SZACHY – Najstarsza, najbardziej popularna gra strategiczna – uczy koncentracji, logicznego myślenia, wychowuje i bawi. Dzięki rozwojowi Internetu rzesza zwolenników gry w szachy systematycznie wzrasta. Na zajęciach początkujący poznają podstawy gry, a bardziej zaawansowani zgłębią jej tajniki.

KARATE – Podczas zajęć uczestnicy poznają Koryu Karate i zajmą się technikami zapisanymi w tzw. KATA. Koryu Karate to stare metody trenowania, z którego wywodzą się wszystkie nowoczesne style karate. Techniki zapisane w KATA służą do odpierania agresywnych postaw. To zajęcia, które wzmocnią różne partie mięśni, a zarazem pokażą jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Turnus 2 (04.02 – 08.02.2019)

Program dla klas 0-2

Szachy i Plastyka (grupa 1 i 2)

SZACHY – Najstarsza, najbardziej popularna gra strategiczna – uczy koncentracji, logicznego myślenia, wychowuje i bawi. Dzięki rozwojowi Internetu rzesza zwolenników gry w szachy systematycznie wzrasta. Na zajęciach początkujący poznają podstawy gry, a bardziej zaawansowani zgłębią jej tajniki.

PLASTYKA – W trakcie zajęć uczestnicy będą tworzyć prace w różnorodnych technikach. Powstaną prace wielobarwne i jednobarwne… To będzie zabawa formą, kolorem i fakturą.

Język angielski i Disco Dance (grupa 3 i 4)

JĘZYK ANGIELSKI – W trakcie zajęć uczestnicy będą brać udział w ciekawych zabawach z książką w roli głównej! Zapraszamy na Storytelling, czyli zarażanie miłością do wspólnego czytania! Mile widziani wielbicieli literatury, którzy pragną czerpać radość oraz językowe korzyści z czytania po angielsku. Zajęcia będą dostarczać dzieciom dużo okazji do poznawania i przyswajania języka podczas aktywnego badania świata w formie zabawy.

DISCO DANCE – Zajęcia taneczne połączone z grami i zabawami przy muzyce. Taniec disco dance to ekspresja i dynamika. W trakcie, uczestnicy zapoznają się z jego techniką i nauczą podstawowych kroków disco dance i hip – hop.

Program dla klas 3-5

Fotografia i Żeglarskie ABC (grupa 5 i 6)

FOTOGRAFIA – Zajęcia będą prowadzone pod hasłem „Fotografia to fajna zabawa”. Fotografia to nie tylko sztuka z elementami techniki, to może być również chwila poświęcona na przyjemną i kształcącą zabawę z aparatem fotograficzny w ręku. Proponowane gry i zabawy to choćby – gra „Fotograficzny alfabet”, zabawy „Kolory i kształty”, „Ukryte litery”, „Zbieramy materiały’ i inne. Zajęcia mają charakter warsztatów w pracowni i przestrzeni Pałacu Młodzieży.

ŻEGLARSKIE ABC – 20% powierzchni Szczecina to woda! Rzeki – Odra i Regalica z dopływami oraz jeziora. Po tych wodach możemy pływać na różnym sprzęcie – kajakach, motorówkach szalupach i jachtach. Wszystkich, którzy chcą poznać tajemnice sztuki żeglowania, zapraszamy na zajęcia z edukacji wodnej i żeglarskiej. Tam usłyszą co to jest: wielka gala flagowa, raksa i szekla, jak się można porozumieć bez słów, jak jest zbudowany jacht. Nauczą się również: „bicia szklanek”, wiązać węzły i podstaw klarowania jachtu. Poznają zasady zachowania się na jachcie w porcie i w czasie żeglugi.

Program dla klas 6-8

Laboratorium dźwięku oraz Akademia ruchu i zdrowia (grupa 7 i 8 )

LABORATORIUM DŹWIĘKU – To spotkania, które pozwalają poznać świat muzyki i gier od praktycznej strony. Podczas zajęć uczestnicy na edukacyjnych tabletach multimedialnych podłożą swój głos pod bohaterów filmowych, wyprodukują pierwszy utwór muzyczny. To warsztaty łączące posługiwanie się w procesie tworzenia klasycznymi narzędziami z kreatywnym wykorzystaniem komputerów, tabletów i telefonów. Zajęcia mają także na celu uwrażliwienie uczestników na otaczającą sztukę nowoczesną oraz naukę wykorzystania najnowszych sprzętów do tworzenia dzieł sztuki. Efektem warsztatów będą utwory muzyczne.

AKADEMIA RUCHU I ZDROWIA – Podczas zajęć na uczestników czeka teoria i praktyka. Poszerzą swoją wiedzę o dietetyce i poznają ćwiczenia polegające na wykorzystaniu własnego ciężaru, rozwijające wytrzymałość i siłę mięśniową. Trening kalisteniki i z easyball sprawi, że poczują zdrowe zmęczenie, a przy okazji popracują nad swoim ciałem. Wszystko dla utrzymania ZDROWIA

Dodatkowe wydarzenia

I turnus

Warsztaty dogoterapii „Ciuciułapka”/Irmina Hendel – podczas warsztatów dwa labradory Buba i Aura zaprezentują dzieciom w jaki sposób pies może pomagać człowiekowi. Dzieci dowiedzą się, że psy też mogą chodzić do pracy! Nie zabraknie zabaw z czworonogami, które oswajają lęki,ale też wskazówek jak bezpiecznie kontaktować się z psem.

Kulinarny Rollercoaster/ Magdalena Ossowska – mobilne Warsztaty Kulinarne, podczas których uczestnicy ugotują wybraną potrawę i zapoznają się z tajnikami zdrowego odżywiania. Nauczą się podstawowych czynności w kuchni i usłyszą wiele ciekawych informacji na temat przyborów kuchennych. Warsztaty zakończą się wspólną degustacją przygotowanej wcześniej potrawy. Celem warsztatów jest wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych, przez zabawę i wspólne gotowanie.

Warsztaty historyczne „Atrakcje krainy Gryfitów/Tomasz Wieczorek – spotkanie historyczno–krajoznawcze prowadzone przez przewodnika turystycznego po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Celem spotkania jest m.in. przybliżenie historii oraz interesujących atrakcji turystycznych naszego regionu, a także zachęcanie do różnych form uprawiania turystyki na terenie Pomorza. Poprzez przystępne formy takie jak legendy, ukazane zostaną najciekawsze historie związane z naszym regionem. Uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o Dynastii Gryfitów i Księstwie Pomorskim. Prowadzący przybliży uczestnikom m.in. postać kartografa Eilhardusa Lubinusa, twórcy Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, wspomni o tworzonym szlaku Gryfitów po Pomorzu. Nie zabraknie też opowieści o Gryfie, Zamku Książąt Pomorskich i innych ciekawych miejscach w naszym mieście.

Impreza podsumowująca „LEDowa KRAINA ZABAWY” ŚWIATŁOGIEŃ/ Piotr Waliszewski – to będzie połączenie świetlnego tańca z interaktywnymi zabawami! Animacje wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii LED. Niesamowite zderzenie muzyki, światła i tańca w prawdziwie bajkowej oprawie! Wszystkie odcienie tęczy, świetlne iluzje i holograficzne obrazy w powietrzu – to tylko niektóre atrakcje, które zobaczymy w tym niezwykłym show w Bajkowym Wymiarze Światła !
Projekcja multimedialna

II turnus

Warsztaty muzyczno – konstruktorskie „Muzyczne wysypisko” /WILK ART, Damian Wilk – warsztaty podczas których uczestnicy stworzą ekologiczne instrumenty z papieru, szkła, plastikowych butelek a nawet warzyw! Bo być eko, to nie tylko oszczędzać wodę i prąd, ale również wykorzystywać to, co już mamy!

Tęczowa orkiestra „BUM BUM RURKI”/Dawid Gacek – uzbrojeni w Bum Bum Rurki i dzwonki, korzystając z multimedialnych form prezentacji uczestnicy staną się orkiestrą, która zagra hity z filmów Disneya, z lat 90-tych, przeboje znanych artystów, takich jak m.in. P. Domagały, Blues Brothers, Justin Timberlak czy Ed Sheeran.

Warsztaty „Las bez tajemnic” /LASY PAŃSTWOWE, Jolanta Gaczyńska – leśne warsztaty to zajęcia podczas, których uczestnicy dowiedzą się czym jest las i skąd się bierze, na czym polega praca leśnika i jak poradzić sobie w lesie. Odkryją tajemnice leśnych mieszkańców, oraz tajemnice drewna i jego zastosowanie. Na uczestników będą czekały quizy, zagadki i konkursy, a także leśne niespodzianki!

Impreza podsumowująca „Zabawa energią”/GO4idea, Marek Szymański – zajęcia edukacyjne związane z nowymi technologiami. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się skąd bierze się energia, jakie ma zastosowanie we współczesnym świecie i jak ją wykorzystać w zabawie. Nauczą się wydobywać energię ze wszystkiego co ich otacza – nawet owoców i warzyw! Dzięki wirtualnej rzeczywistości odnajdą ją w zakamarkach ludzkiego organizmu.

Jak działa rekrutacja?

Załóż konto na stronie półkolonii a następnie zalogować się i wypełnić formularz rejestracyjny.

Aby dowiedzieć się czy są wolne miejsca, zadzwoń pod numer tel. 91 422 99 59.