Święta ulic cieszą się w Szczecinie coraz większą popularnością, bo stają się okazją do poznania sąsiadów, zabawy i tworzenia społeczności.
15 sierpnia świętuje najdłuższa w Szczecinie ulica — aleja Wojska Polskiego.

JEDNODNIOWA WYSTAWA
Gdzie: przy Pizzerii Piccolo, przy alei Wojska Polskiego 42
Kiedy: w godzinach 12:00 − 17:00

Będzie to okazja do przypomnienia sobie kultowych miejsc (w części nieistniejących), które zlokalizowane były bezpośrednio przy śródmiejskim odcinku alei Wojska Polskiego lub przy przylegających do niej kwartałach. Przy użyciu starych zdjęć Szczecina oraz wspomnień jego mieszkańców chcemy przypomnieć starą ulicę Wojska Polskiego, pokazać jej charakter, a może nawet zainspirować do odkrywania jej na własną rękę? Każdy z odwiedzających wystawę będzie mógł dodać własne wspomnienie, stając się jednocześnie jej współtwórcą.

GRA MIEJSKA
Gdzie: przy alei Wojska Polskiego
Kiedy: w godzinach 12:00 − 17:00

Oprócz stacjonarnej wystawy, przygotowaliśmy również tabliczki wskazujące miejsca warte poznania na śródmiejskiej długości alei Wojska Polskiego. Stanowią one elementy szlaku do samodzielnego przejścia. Kartę do gry odebrać można w godzinach 12:00 − 13:00 przy wystawie na alei Wojska Polskiego 42. Na wypełnione karty czekamy do godziny 17:00. Można wrzucać je do urny umieszczonej przy wystawie oraz do skrzynki na listy przy Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44 b (wejście od ul. Bohaterów Getta Warszawskiego). Dla zwycięzców przewidujemy małe niespodzianki!

KONCERT
Gdzie: na placu przed Kinem Kosmos
Kiedy: o godzinie 19:00

W ramach święta wystąpią dla nas wokalistka Maja Koterba oraz pianista Wiktor Szostak, którzy okazjonalnie występują jako duet. W programie między innymi muzyka filmowa.

Przed kinem Kosmos będziemy również:
– wspólnie kolorować naszą wersję słynnej mozaiki,
– tworzyć kartki z życzeniami dla alei Wojska Polskiego,
– zbierać kubki, talerze i kawałki ceramiki na śródmiejską mozaikę, więcej: Zbędne skarby – zbiórka ceramiki na mozaikę.