Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 odbędą się Dni Polic – dwudniowe święto miasta i jego mieszkańców. W dniach 1 i 2 czerwca uczestników czekać będzie spora dawka dobrej zabawy: koncerty, występy taneczne, program dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Piątkową imprezę rozpocznie zespól Vintage Love, a zaraz po tym odbędzie się koncert Stwora Głodomora – program artystyczny dla dzieci. Tego dnia na scenie pojawi się także zespół Power Play oraz gwiazdy wieczoru Happysad i Michał Szpak.
Sobota rozpocznie się koncertem zespołu Luz Blues, następnie zagrają Exaited, Mateusz Ziółko, Mesajah oraz zespół BAJM. Po koncertach jak co roku odbędzie się wystrzałowy pokaz sztucznych ogni. Imprezę poprowadzi redaktor Roman Czejarek. Poza programem scenicznym w ramach „Dni Polic” zaplanowane są takie atrakcje, jak wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, strefa gier i zbaw z Policką Akademią Sportu i liczne stoiska oraz mała gastronomia.

Po zakończeniu ostatniego koncertu w piątek, a w sobotę po pokazie fajerwerków, mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Dodatkową atrakcją podczas tegorocznych Dni Polic będzie Obóz Kawalerii, który w dniach 31.05-03.06 powstanie na łące między ogródkami działkowymi, a terenem ZWiK. Będzie to rekonstrukcja typowego obozowiska polskiej kawalerii na terenie którego zostaną rozbite namioty, ustawione koniowiązy, kuchnia polowa, punkt sanitarny i punkt werbunkowy.

Miejsce wydarzenia