Kolejna edycja ciekawych spacerów po Szczecinie w towarzystwie przewodnika. Cykliczne wycieczki organizowane będą od maja do września.
W zdobywaniu nowych informacji i ciekawostek o Stolicy Pomorza Zachodniego pomogą nam wykwalifikowani przewodnicy miejscy, którym lokalna historia jest doskonale znana.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, spacery zaczynać i kończyć się będą przy Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej (pl. Żołnierza Polskiego 20). Wyjątkiem jest spacer „Szczecin śladami PRL”, który rusza z placu Szarych Szeregów.

Spacery będą odbywać się w każdą sobotę, począwszy od 18 maja, o godz. 11.00. Na spacery obowiązują bezpłatne bilety, które można odebrać w każdy czwartek i piątek poprzedzające daną wycieczkę w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20. W spacerze może uczestniczyć do 40 osób.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy wcześniej pobrać darmowy bilet w Centrum Informacji Turystycznej (szklany pawilon w Alei Kwiatowej), między godziną 9 a 18 lub dokonując mailowej rezerwacji: cit@zstw.szczecin.pl

Trasa „Szczecin śladami PRL”

„Szczecin śladami PRL” połączonej z wizytą w pierwszym szczecińskim muzeum PRL-u. Spacer jest wzbogacony prezentacją kultowych przedmiotów, symboli minionej epoki – wspomnienie szczecińskiego smaku, mody, muzyki, kultury.

Trochę dalej od typowych zabytków, zdecydowanie bliżej do socrealistycznej architektury, miejsc, gdzie kupowało się paprykarz szczeciński, słuchało big-beatu, stało w kolejkach za konfekcją.

To trzygodzinna tematyczna przechadzka po Śródmieściu (głównie aleją Wojska Polskiego i ulicą Jagiellońską), w którym szarzyzna Polski Ludowej mieszała się z rozrywką i kulturalnym ożywieniem. Należna uwaga zostanie poświęcona mozaikom i neonom. Uczestnicy spaceru – mieszkańcy Szczecina i turyści – mogą liczyć na wiele retro niespodzianek.

 

Miejsce wydarzenia