Brzdąc 2018 – obchody Szczecińskiego Dnia Dziecka w Teatrze Letnim

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 2 czerwca 2018

Pewnego dnia młodzi mieszkańcy Szczecina spotkali się w Pałacu Młodzieży i po burzliwej dyskusji ustalili, że „biorą sprawy dzieci we własne ręce”. Wystąpili z propozycją powołania organizacji, która miałaby wpływ na wszystko, co dotyczy dzieci. Ich pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i chęcią udzielenia pomocy ze strony dorosłych. Utworzono Dziecięcy Komitet ds. Organizacji Imprez, a opiekunem został pan Jacek Janiak- instruktor z Pałacu Młodzieży. Dzieci zabrały się ostro do pracy i podjęły ideę zorganizowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. W trakcie prac przygotowawczych, pojawiła się inicjatywa przyznawania przez dzieci nagrody osobom dorosłym, które uczyniły dla nich wiele dobrego.

Tym sposobem od 1993 r. nieprzerwanie organizowany jest w Szczecinie Międzynarodowy Dzień Dziecka – Brzdąc (bez nagrody w 1994 r.). W ostatnich latach w imprezie wzięło udział ponad 10 000 dzieci z naszego miasta.

W tym roku na scenie Teatru Letniego zaprezentuje się blisko 1000 młodych wykonawców: muzyków i tancerzy, którzy na co dzień z ogromnym powodzeniem występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich. 1 czerwca rozdamy 3200 paczek dla dzieci pozostających od opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Caritas, a teren Amfiteatru zamieni się w wielki plac zabaw pełen darmowych atrakcji dla odwiedzających.

Momentem szczególnym będzie ceremonia wręczenia „BRZDĄCA” tegorocznemu laureatowi, którego Dziecięca Rada Miasta Szczecin wybierze z nadesłanych kandydatur.

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest co roku okazją do nawiązania nowych kontaktów koleżeńskich, szerzenia idei niesienia pomocy sprawnym inaczej, a także kształtowania wrażliwości wśród dzieci i dorosłych.