Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki w Szczecinie zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na jedyną wystawę pt. akcja ilustracja – czyli interaktywną prezentację ilustrowanych książek dla dzieci stworzonych przez studentów Pracowni Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych Akademii Sztuki.

Na wystawie zobaczycie najciekawsze i najpiękniejsze książki wykonane przez obdarzonych nieposkromioną wyobraźnią studentów grafiki Wydziału Sztuk Wizualnych. Niektóre z prezentowanych publikacji, nagradzane były m.in. przez wydawnictwa: Znak, Ezop czy Wydawnictwo Dwie Siostry, które w 2017 roku na Targach Książki Dzieci w Bolonii otrzymało prestiżową nagrodę dla najlepszego wydawnictwa w Europie.

Otwarcie wystawy już w piątek 10 maja 2019 o godz. 17.00 w Muzeum Komunikacji i Techniki – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Na wernisaż wstęp wolny.

W trakcie trwania wystawy AKCJA ILUSTRACJA! dostępna będzie strefa twórcza dla dzieci, w której najmłodsi będą współtworzyć własną galerię ilustracji.

W ramach wystawy AKCJA ILUSTRACJA! z okazji Europejskiej Nocy Muzeów odbędą się również warsztaty artystyczne dla dzieci, które odbędą się pod opieką wykładowców i studentów Akademii Sztuki w Szczecinie. Bezpłatne warsztaty odbędą się 18 maja w sobotę w godzinach od 18.00 do 20.00.

Pracownia Projektowania Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych działa w strukturze Katedry Grafiki Projektowej na Wydziale Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi ją dr Justyna Machnicka wraz z as. mgr Aleksandrą Zaborską i mgr inż Tomaszem Gaborskim.

Wystawa potrwa do 19 czerwca 2019 roku.

Miejsce wydarzenia