Dwa, urodzinowe torty po 73 kg każdy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy oraz wyjątkowa potańcówka – to atrakcje przygotowane z okazji urodzin miasta, podczas których będziemy świętować również Dzień Pionierów Miasta Szczecina.

Program:

12.00 Tort urodzinowy

 12.00 – 15.00 Koncerty 

Kontrast Kwartet

Kontrast Kwartet powstał w 2013 roku. Kwartet tworzą Irena Cebrij-Żywicka, Joanna Sadłowska, Patrycja Florek, Katarzyna Kupny. Każda z tych pań przez lata nabierała doświadczenia muzycznego poprzez naukę w Akademii, udział w licznych warsztatach muzycznych, grając z profesjonalnymi orkiestrami symfonicznymi oraz z zespołami kameralnymi. Łącząc wspólnie zdobyte doświadczenie, postanowiły stworzyć kwartet smyczkowy – Kontrast.

Na urodzinach Szczecina zespół wystąpi w składzie 4 osoby –kwartet smyczkowy oraz fortepian i śpiew prezentując zróżnicowany i bogaty repertuar. Jednak głównie dominować będą przyjemne i lekkie utwory, czyli muzyka filmowa, musicalowa, taneczna i rozrywkowa.

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra”

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra” to projekt muzyczny zainicjowany przez Duet Jackpot – finalistów X jubileuszowej edycji Must Be The Music. Orkiestrę tworzą muzycy szczecińscy, od wielu lat będący wizytówką miasta, reprezentując Szczecin na krajowej i zagranicznej scenie. Program przygotowany przez Jackpot&Floating Orchestra to piosenki 20-sto lecia międzywojennego. Na program składają się utwory takich wykonawców jak : Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg i inni. Zabrzmią m.in. takie piosenki jak: Na pierwszy znak, Sexapeal, Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Gramofonomanka, Upić się watro i wiele innych najpiękniejszych kompozycji okresu międzywojennego.

Jona Ardyn

Jona Ardyn wokalistka, autorka tekstów, muzyki, instrumentalistka. Z urodzenia łodzianka, z wyboru szczec Stypendystka polskich oraz amerykańskich uczelni. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu scenach. W Polsce współpracowała z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą z zespołem Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem, Pauliną Przybysz, Miką Urbaniak. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

 12.00-16.00 RÓŻANKA DZIECIOM – Warsztaty twórcze i zabawy

Szczudlarze, malowanie buziek , warsztaty dla dzieci: warsztaty origami, warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów oraz wiele innych atrakcji.

  15:00  Spektakl „Niesamowity Koziołek Matołek”

Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się udać.

 16.00 Urodzinowa „Potańcówka”

Kolejna Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta (m.in. Filipinki). Dla najlepiej przebranych i tańczących par niespodzianki.

73. urodziny Szczecina. Baw się razem z nami!

Dwa, urodzinowe ???????? torty po 7⃣3⃣ kg każdy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy oraz wyjątkowa potańcówka – tak zapowiadają się urodziny Szczecin Floating Garden – już 7 lipca na Różance ???????????? Szczegóły znajdziecie w komentarzu pod postem ⤵

Publicada por Szczecińska Agencja Artystyczna en Miércoles, 27 de junio de 2018

Miejsce wydarzenia