70-tka tuż, tuż, czyli 70 lat Pałacu Młodzieży w Szczecinie.

Placówka powstała 7 listopada 1950 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, otrzymując nazwę Pałac Dziecka.

Główne uroczystości tego pięknego jubileuszu planowane są co prawda w 2020 roku, ale już teraz przystępujemy do zbierania wspomnień dotyczących uczestnictwa w życiu Pałacu. Chcemy upamiętnić ludzi i zdarzenia, pokazując jak wielką rodzinę tworzymy. Zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywne współtworzenie almanachu, który chcemy wydać z okazji 70-lecia jej istnienia.
Jeśli braliście Państwo udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli z Pałacu Młodzieży i chcielibyście odświeżyć ten czas, przelejcie na papier wspomnienia i wyślijcie pocztą tradycyjną lub mailem. Proszę zaznaczyć kiedy (w jakich latach) to było i co najbardziej utrwaliło się w pamięci (może nazwiska kolegów lub nauczycieli?). Jak zaowocowała przygoda z Pałacem później i czy zainteresowania kontynuowane były w dorosłym już życiu? Jeśli dołączycie dodatkowo zdjęcia (lub ich skany) będzie wspaniale.
A jeśli pracowaliście w Pałacu Młodzieży i chcielibyście podzielić się swoimi wspomnieniami, chwytajcie za pióro lub komputer.

Na wspomnienia Pałac czekado 15 czerwca 2019 pod adresem e mailowym: portal@palac.szczecin.pl lub adresem pocztowym: Pałac Młodzieży- PCE, 70-327 Szczecin, Al. Piastów 7, z dopiskiem na kopercie „Jubileusz”

Miejsce wydarzenia