27. finał WOŚP na Łasztowni

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 7 Stycznia 2019

W tym roku Wielka Orkiestra zagra pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. W programie szczecińskiego finału na Łasztowni znajdziemy m.in. hardcorowy biegowy tor przeszkód, bieg „Policz się z Cukrzycą”, finałowe Światełko do Nieba, występy grup muzycznych i artystycznych i licytacje.

W ramach ogólnopolskiej akcji zbierania funduszy na szczytny cel, a mianowicie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, organizujemy imprezę plenerową dla mieszkańców z szeregiem działań artystycznych i edukacyjnych. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się happeningiem biegowym „Policz się z cukrzycą”. Druga strona Odry zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci jak i dorosłych.

Organizator wydarzenia jest Miasto Szczecin oraz Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerami Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego, oraz wspieram.to

PROGRAM

14.00-20.15

Wirtualne Serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to inicjatywa, w której możemy pokazać niesamowitą siłę serc internetowej społeczności! Podobnie jak w ubiegłych latach, pragniemy dać Wam możliwość stania się częścią wielkiego Wirtualnego Serca w zamian za wpłatę do „wirtualnej puszki” (po prawej stronie znajdziecie pole przeznaczone do wpłaty wybranej kwoty). Z każdą wpłatą Serce będzie rosnąć by finalnie zgromadzona całość trafiła na tegoroczny szczytny cel! Link.

 14.00-15.00

11. Bieg „Policz się z cukrzycą”; Start biegu poniżej 12 lat godz. 14:00, dla osób powyżej 12 lat godz. 14:30. Start i meta usytuowane są na wysokości „Starej Rzeźni”.
Dystans:

  • ok. 3,0km. (jedna pętla) dla osób powyżej 12 lat,
  • ok. 500m dla osób poniżej 12 lat.

Zapisy do biegu odbywają się drogą elektroniczną na stronach www.protiming24.pl oraz www.maratonczykteam.szczecin.pl

Zbiórka uczestników odbędzie się bezpośrednio na linii startu 5 minut przed rozpoczęciem biegu. Dla pierwszych trzech zawodników w kat. Mężczyzn i Kobiet wręczone zostaną puchary a dla 500 uczestników, którzy ukończą bieg okolicznościowe “Owsiakowe” medale. Kontakt dla mediów: Jacek Kozłowski tel. 501 635 978

 16.00

Hardcorowe serce – bieg bez wymówek, czyli aktywności na świeżym powietrzu (tor przeszkód, wojskowe zasieki, basen, ścianka, przedmioty do ciągnięcia)
Zapraszamy serdecznie na Hardcorowe serce – bieg bez wymówek” , czyli zimowy bieg z przeszkodami. Takiego biegu jeszcze nie było! Jest to wydarzenie dla wszystkich , którym niestraszny jest wysiłek i którzy kochają nowe wyzwania. Każdy uczestnik biegu otrzyma piękny medal, który będzie uwieńczeniem wysiłku. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody. Bieg odbędzie się 13 stycznia, godzina 16:00. Łasztownia – obok Starej Rzeźni. Zapisy ruszyły 1 stycznia i potrwają do 11 stycznia na portalu biegowym. Link oraz wydarzenie na FB.

Krwiobus – godz. 16.00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie (rejestracja w Starej Rzeźni)

 

Ekspozycje pojazdów i sprzętu służb mundurowych: Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni, 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, OSP Szczecin-Śmierdnica, WOPR Szczecin, Straż Miejska w Szczecinie, Ekspozycje samochodów wyścigowych, rajdowych, terenowych, zabytkowych oraz motocykli,
Kajak Aleksandra Doby, który będziemy oklejać wośpowymi serduszkami
Szybowiec – aeroklub, który będziemy oklejać serduszkami
Ognisko, przy którym będzie można piec kiełbaski w godz. 16.00-20.00

Działania dla najmłodszych Drift trikes – kids zone – elektryczne pojazdy Trikingowe i tor dla bmx

 14.00-21.00

STARA RZEŹNIA: występy zespołów, a w przerwach między koncertami licytacje fantów i przedmiotów przekazanych na licytacje WOŚP. Stanowiska medyczne i pokazy ratownictwa medycznego.

Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 20.00

Światełko do nieba