Weekend w plenerze

Archiwum wpisów

Data publikacji: 23 maja 2018

Ostatni majowy weekend stać będzie pod znakiem festynów i imprez plenerowych. Rady osiedli i lokalne instytucje kultury zaproszą na lokalne rodzinne festyny, a na Jasnych Błoniach odbędzie się tradycyjny Piknik Pasji, czyli spotkania organizacji pozarządowych "Pod Platanami".

 Sobota

Plenerowo i festynowo

Sobotę rozpocznie złaz zorganizowany przez SP 59, który zakończy się rodzinnym festynem na polanie przy Jelenim Stawie. W ostatni weekend maja obrodzi też festynami: Na Pomorzanach festyn odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 20,  na Golęcinie z kolei festyn urządza Szkoła Podstawowa nr 14. Rady osiedli z całego Szczecina zaproszą na spotkania sąsiedzkie na Alei Kwiatowej. Z kolei mieszkańcy Polic będą się mogli spotkać na festynie z okazji Dnia Chemika 2018.

Muzycznie

O godzinie 9.00 Filharmonia zaprosi maluchy do 2 roku życia na warsztaty muzyczne Raniutto-Legato, a godzinę później na Raniutto-Portato (dla dzieci od 2 do 4 lat). Na Różance w sobotę zainaugurowana zostanie także  tegoroczna edycja Różanego Ogrodu Sztuk.

Technicznie

Na przyszłych programistów i inżynierów czeka jak co weekend kilka ciekawych propozycji: Weekendowe warsztaty programowania Małego Inżyniera, warsztaty robotyki Lego EV3,  zabawy z robotyką Lego WeDO oraz zajęcia z robotyką Lego Education. Technopark postanowił też zorganizować u siebie wydarzenie z okazji dnia dziecka – cyfrowych atrakcji będzie więc sporo.

Plastycznie

Kluboksiegarnia Fika zaprosi nas na warsztaty z Małą Kolorową, a Muzeum Narodowe na ostatnie już spotkanie z cyklu plastycznej akademii malucha. Także w Fice odbędzie się spotkanie plastyczne, którego motywem przewodnim będzie historia Czerwonego Kapturka.

Teatralnie

Pleciuga zaprosi na „Przebieranki”, czyli swój najnowszy spektakl dedykowany maluchom, oraz na rozśpiewanego „Czerwonego Kapturka”.

A poza tym?

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosi małych czytelników do Klubu Zaczytanego Malucha, a Cafe Niebko na jarmark z okazji dnia matki.

Niedziela

 

Plenerowo

Mieszkańcy Mierzyna i gminy Dobra będą mieli do wybory aż dwa wydarzenia z okazji nadchodzącego dnia dziecka: festyn „Wór Przygód”  oraz zabawę plenerową na boisku w Dobrej. Na Jasnych Błoniach trwać będzie z kolei obfitujący w wiele atrakcji Piknik Pasji. Wśród licznych piknikowych wydarzeń zorganizowane zostanie także miasteczko teleskopowe.

Sportowo

Na lubiących ruch na świeżym powietrzu czekać będzie z kolei piknikowa strefa sportu. Miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli też wciąż tego dnia udział w darmowych warsztatach rolkowych przy Netto Arenie.

Muzycznie,  teatralnie, kulturalnie

W drugim dniu Różanego Ogrodu Sztuk koncert dadzą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego. 13 Muz zaprosi do zwiedzania Tajemniczego Ogrodu, a Teatr Grawitacje – na „Bajki Pana Brzechwy” oraz „Pchłę Szachrajkę”.