Propozycje na pierwszy weekend sierpnia

Archiwum wpisów

Data publikacji: 2 sierpnia 2018

wydarzenia dla dzieciaków od 3 do 5 sierpnia 2018

Główną atrakcvją tego weekendu będzie festiwal wikingów i słowian w Wolinie, ale w samym Szczecinie także nie zabraknie atrakcji dla rodzin i dzieciaków.

03 sierpnia (piątek)

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni. Wystawa rzeźb piaskowych na Łasztowni, do oglądania jeszcze tylko do niedzieli, 12 sierpnia.

Wakacyjne warsztaty ceramiczne . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne warsztaty ceramiczne. Kolejne wakacyjne spotkanie z ceramiką w pracowni na Warszewie.

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie (piątek) . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie (piątek). Otwarcie tegorocznej edycji Festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie obfitować będzie w atrakcje. czeka nas m.in. otwarcie świątyni, rytuał postrzyżyn oraz - oczywiście - bitwa słowian i wikingów

Zwiedzanie filharmonii . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Zwiedzanie filharmonii. Czy w lodowym pałacu naprawdę nie ma okien? Czy złota sala rzeczywiście pokryta jest złotem? Filharmonia zaprasza na sierpniowe zwiedzanie

Darmowe warsztaty ceramiczne . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowe warsztaty ceramiczne. Kreatywna weekendowa propozycja dla mieszkańców osiedla Żelechowa - darmowe zajęcia ceramiczne.

04 sierpnia (sobota)

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni. Kolejne spotkanie na bulwarach, z jedzeniem, leżakami, parasolkami i atrakcjami towarzyszącymi.

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie (sobota) . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie (sobota). Finał bitwy o most, spotkanie z autorką komiksu „Borka i Sambor” oraz autorem książki "Wojna bogów", warsztaty kaligraficzne, wczesnośredniowieczne gry oraz tradycyjna festiwalowa bitwa Słowian i Wikingów - to tyle niektóre z atrakcji sobotniego programu festiwalu.

Poranek dla dzieci we wrotkarni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Poranek dla dzieci we wrotkarni. Wrotkarnia Rolling Wings w każdą sobotę zaprasza najmłodszych na "Poranek dla dzieci", w trakcie tury wrotkowej między g.10.10 a 11.10. Na zajęciach dzieci uczą się jeździć poprzez zabawę pod okiem instruktora. Koszt uczestnictwa to cena wejścia, plus wypożyczenia sprzętu, według cennika.

Darmowe spacery miejskie z przewodnikiem . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowy spacer z przewodnikiem. W pierwszy weekend sierpnia czeka nas wycieczka pod hasłem „Szczecin – książęcy gród Gryfa”.

O Szewczyku Dratewce. <br><small>Wakacyjne spektakle dla dzieci na dziedzińcu <br>Zamku Książąt Pomorskich</small> . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne spektakle dla dzieci na Zamku. Tym razem na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich będziemy mogli zobaczyć przedstawienie "O Szewczyku Dratewce".

Różanka dzieciom  – warsztaty projektowania patternu i spektakl . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różanka Dzieciom. W tę sobotę w ramach wakacyjnych rodzinnych spotkań w Różance będziemy mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia petternu i obejrzeć przedstawienie "O krasnoludkach i sierotce Marysi".

Różany Ogród Sztuk 2018 – Koncert Yakova Okuna . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różany Ogród Sztuk w sierpniu. Tym razem czeka nas plenerowy koncert Yakova Okuna rosyjskiego pianisty oraz, tradycyjnie, potańcówka.

05 sierpnia (niedziela)

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni. Cykl wakacyjnych spotkań na Łasztowni - nie zabraknie parasolek, jedzenia, gier dla dzieci i słodkiego lenistwa dla rodziców

Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie (niedziela). Ostatni dzień festiwalu to m.in. okazja wzięcia udziału w spotkaniu dla dzieci i młodzieży z mitologią skandynawską, prezentacji ptaków drapieżnych czy popatrzeć na słowiańskie okręty.

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa "Tajemniczy Ogród". Wciąż jeszcze można odwiedzić krainę Tajemniczego Ogrodu w galerii "Tworzę się" w 13 Muzach - będzie to okazja do zanurzenia się w pobudzającą wyobraźnie przestrzeń inspirowaną ogrodem, pełną zakamarków i cudów-niewidów do odkrywania.

„Niezwykłe wesele” i „Odmieniec” <br> – czytanie legend pomorskich na Zamku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Legendy Pomorskie na Zamku.. Aktorzy scen szczecińskich przeczytają dzieciom legendy "Niezwykłe wesele" i "Odmieniec".

Różany Ogród Sztuk 2018 – Koncert Fairy Ladies . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Różany Ogród Sztuk - niedziela. Pod koniec tygodnia Różaka zaprosi nas na koncert kwartetu Fairy Ladies, z repertuarem muzyki operowej, operetkowej i musicalowej

Sensoparty w ogrodzie, czyli zabawa z sensoplatyką . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Sensoparty w ogrodzie, czyli zabawa z sensoplatyką. Kolejne sensoparty w Inkubatorze Kultury, czyli zabawa w dotykani, czucie i brudzenie się do woli