Tydzień najnaja (21-27 V) - czyli wydarzenia dla dzieci od 0 do 4 lat

Archiwum wpisów

Data wydarzenia: 20 maja 2018

Hej najnaju! Na pewno ucieszy cię wiadomość, że w tym tygodniu w Szczecinie wydarzy się sporo rzeczy odpowiednich dla malucha. Tylko popatrz:

Wtorek (22 maja)

Szwedzki teatr Dockteatern Tittut zaprezentuje na deskach Teatru Pleciuga… teatr cieni. Przedstawienie „Embla – dziewczynka w kosmosie” to propozycja dla dzieci od 4 do 9 lat.

Środa (23 maja)

Teatr Worlds of Puppet z Islandii, w ramach Teatralnego Ty-godnia Dziecka  wystawi w Pleciudze spektakl „Piotruś i Wilk”, dla dzieci od 3 lat. Z kolei grupa Handbendi Brúduleikhús, także z Islandii, zaprezentuje małemu widzowi spektakl „Łąka” ze scenografią stworzoną z naturalnych elementów znalezionych na łące (propozycja także dla dzieci od 3 lat). W kluboksięgarni FiKa odbędzie się czytankowe spotkanie z Wesołym Ryjkiem – prosiaczkiem, którego ukochaną Przytulanką jest pluszowy żółw (spotkanie dla dzieci od 3 lat).  

Czwartek (24 maja)

Cafe Niebko zaprasza na "zmowę godzinową" rodziców najmłodszych dzieci, czyli spotkanie rodziców i opiekunów dzieci  w wieku od roku do 3 lat, podczas których i dzieci mogą się pobawić z rówieśnikami.

Sobota (26 maja)

Filharmonia zaprasza na warsztaty muzyczne Raniutto – Legato (0-2 lat), oraz Raniutto – Staccato (4 do 6 lat). W bibliotece ProMedia odbędzie się spotkanie dla najmłodszych czytelników, czyli Klub Zaczytanego Malucha (3-5 lat). W Muzeum Narodowym odbędą się z kolei ostatnie w tym sezonie spotkania z serii Akademii Brzdąca – czyli zajęć plastycznych dla 3 i 4-latków. Pleciuga zaprosi z kolei na swój najnowszy spektakl dla maluchów  – „Przebieranki” (dla widzów od 1 roku) oraz utrzymane w konwencji musicalu przedstawienie „Czerwony Kapturek” (od 4 lat) .

Niedziela (27 maja)

W ostatnią niedzielę maja będzie można zwiedzić z najnajem interakcyjną wystawę „Tajemniczy ogród”, w budynku 23 Muz. Z kolei na Jasnych Błoniach odbędzie się tradycyjny Piknik Pasji (spotkania pod platanami), na którym nie zabraknie atrakcji także dla bardzo małych gości.