Rekreacja w Szczecinie: parki i tereny zielone

Archiwum wpisów

Data publikacji: 22 III 2020

MIĘDZYOSIEDLOWY PARK NA KUTRZEBY

Usytuowany między Świerczewem a Pogodnem park wyposażony w scenę do występów, plac zabaw, miejsca na ogniska oraz wybieg dla psów.

adres: ul. Taczaka, Szczecin

Miejsce rekreacji dla dzieci w Szczecinie: Międzyosiedlowy Park Kutrzeby

PLAC IMIENIA WALERIANA PAWŁOWSKIEGO

ul. Kornela Makuszyńskiego, Szczecin

Miejsce rodzinnej rekreacji w Szczecinie: plac imienia Pawłowskiego

PLAC MICKIEWICZA

Plac w okolicach Wałów Chrobrego, w pobliżu II liceum ogólnokształcącego, tuż obok parku Żeromskiego. 

adres: Między ul. Henryka Pobożnego a Jarowita, Szczecin

tereny zielone w Szczecinie: Park Mickiewicza

ŁĄKA KANY

Plac obok Piwnicy Kany, Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Teren obok lokalu Piwnica Kany, wykorzystywany często do organizowania wydarzeń plenerowych, w tym rekreacji dla rodzin i dzieci.adres: plac obok Piwnicy Kany, Św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

Łąka Kany wykorzystywana do organizacji wydarzeń plenerowych

WYSPA GRODZKA

Wyspa rzeczna na Odrze często wykorzystywana do organizacji popularnych imprez plenerowych. Od lat tradycyjnie organizowana jest tam miejska strefa letnia z plażą, leżakami, gastronomią i wieloma atrakcjami. Z kolei podczas Zlotu Żaglowców oraz Dni Morza wykorzystywana jest do tworzenia strefy sportu lub strefy wydarzeń dla dzieci.

 adres: vis a vis Wałów Chrobrego, Szczecin

Wyspa Grodzka, popularne miejsce dla rodzinnych wydarzeń plenerowych

ALEJA KWIATOWA

Popularne miejsce w samym centrum miasta, wykorzystywane często do organizacji jarmarków i innych wydarzeń rodzinnych. Zimą gości stoiska bożonarodzeniowe podczas jarmarku bożonarodzeniowego, popularnej atrakcji rodzinnej, a latem stoiska licznych imprez plenerowych.

plac Żołnierza Polskiego 1, Szczecin

Aleja Kwiatowa każdego roku gości jarmark bożonarodzeniowy w szczecienie

JELENI STAW

 osiedle Kijewo, Szczecin

jeleni staw na prawobrzeżu Szczecina

ŁASZTOWNIA

Kolejna rzeczna wyspa na Odrze, służąca do organizacji imprez plenerowych, od lat rewitalizowana. Jest domem dla słynnych dźwigozaurów oraz wielkiego koła młyńskiego. Na jej terenie znajduje się m.in. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które poza goszczeniem wielu imprez kulturalnych na co dzień służy także jako lokal do organizacji rodzinnych imprez, takich jak komunie czy urodziny. Oczywiście jest to też ważny przystanek podczas każdej edycji Dni Morza czy Zlotu Żaglowców. Na co dzień popularne miejsce rekreacji, szczególnie wiosną i latem.

Wyspa Łasztownia, Szczecin

wyspa łsztownia to miejsce wielu wydarzeń podczas imprez okolicznościowych

PARK GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA

ul. Św. Wojciecha, Szczecin

tereny rekreacyjne w Szczecinie: Park Andresa

JASNE BŁONIA

Najpopularniejszy teren zielony w Szczecinie o stuletniej historii,  przechodzący od północy w Park Kasprowicza, wraz z teatrem letnim. Jest to bardzo popularne wśród rodzin miejsce spędzania czasu i wspólnych spacerów.  Odbywa się na nim także wiele imprez plenerowych, obfitujących w atrakcje dla dzieci w tym, tradycyjnie, także z okazji Dnia Dziecka. W sezonie letnim jeździ po nic słynna kolejka dla dzieci, organizowane są także przejażdżki na kucykach. Gości targi organizacji pozarządowych, atrakcje związane z WOŚP i bardzo wiele innych plenerowych wydarzeń. Nic dziwnego, ze cieszy się wśród mieszkańców ogromną popularnością.

Plac Jasne Błonia im. Jana Pawła II, Szczecin

Jasne błonia, popularne miejsce rekreacji plenerowej

RÓŻANKA

Ogród różany usytuowany w pobliżu Jasnych Błoni i Parku Żeromskiego. Każdego roku odbywa się tu letni cykl spotkań pod nazwą "różany ogród sztuki", podczas którego nie brakuje atrakcji skierowanych do rodzin i dzieci, a zwieńczeniem każdego tygodnia jest potańcówka w plenerze ;-)

ul. Pawła Jasienicy 8, Szczecin


Różanka to miejsce letnich atrkcji dla dzieci

JEZIORO SŁONECZNE

Atrakcyjny teren rekreacyjny na osiedlu Gumieńce w Szczecinie, w którego centrum znajduje się jezioro wraz z niewielką wysepką.

Znajdziemy tu alejki spacerowa, ścieżkę rowerową, siłownię pod chmurką oraz wyznaczone miejsca do palenia ogniska. Latem organizowane są tu prace w ogrodzie społecznym, sąsiedzkie festyny i występy, a zimą jest to miejsce spacerów okolicznych mieszkańców. Miejsce grasowania Bobra z Gumieniec 🙂

Znajdują się przy nim miejsca na ognisko i grilla, altana, urządzenia do ćwiczeń, plac zabaw i ogród sąsiedzki. Nic dziwnego, ze przez cały rok cieszy się duzą popularnoscią wśród okolicznych mieszkańców.

ul. Derdowskiego, Szczecin

Jeziorko Słoneczne to popularne miejsce spotkać okolicznych mieszkańców

tereny rekreacji rodzinnej w Szczecinie: Jeziorko Słoneczne

WAŁY CHROBREGO

Popularny wśród mieszkańców i turystów taras widokowy nad Odrą. Miejsce organizacji wielu, cieszących się popularnością wśród rodzin, wydarzeń plenerowych: Dni Morza, Zlotu Żaglowców, festiwalu fajerwerków oraz targów turystycznych czy ogrodniczych. Kilka razy w roku jst to więc miejsce pełne różnorodnych atrakcji dla dzieci.

 Jana z Kolna, Szczecin

Wały Chrobrego, popularne miejsce rodzinnych wydarzeń

STADION MIEJSKI IM. FLORIANA KRYGIERA

Mieczysława Karłowicza 28, Szczecin

miejsca wydarzeń pleenrowychn w Szczecinie: stadion miejski


TEATR LETNI IM. HELENY MAJDANIEC

Amfiteatr w parku Żeromskiego, goszczący każdego roku liczne wydarzenia dla dzieci, takie jak przegląd piosenki młodzieżowej, imprezy z okazji dnia dziecka czy przyznanie nagrody Brzdąc.

Juliana Fałata 2, Szczecin

amfiteatr gości wiele wydarzeń dla dzieci

OGRÓD DENDROLOGICZNY IM. S. KOWNASA

Ogród dendrologiczny w parku miejskim na Niebuszewie.

Między Juliusza Słowackiego a Niemierzyńską, Szczecin