Poznaj Szczecin z Niemapą

Archiwum wpisów

Data publikacji: 19 czerwca 2018

Czym jest Niemapa? To ilustrowany przewodnik po mieście z miejscem na notatki i ciekawostki, który może być doskonałym pretekstem do rodzinnych spacerów i odkrywania Szczecina. Niemapy zostały dotychczas stworzone dla trzynastu miast w Polsce, a jednym z nich jest Szczecin. Choć przypominają bardziej planszę do gry, niż mapę, zilustrowane na nich szlaki wędrówek stanowią zachętę do wspólnego odkrywania swojego miasta. Znalazły się na nich miejsca na własne notatki dotyczące poszczególnych miejsc, oraz ciekawostki wypisane na marginesach "mapy". Na szczecińskiej mapie znalazły się zarówno konkretne miejsca - takie jak Wały Chrobrego, "Przełomy" czy Dźwigozaury - jak i punkty przy odnajdywaniu których trzeba będzie się wykazać inicjatywą, znajomością miasta lub nawet wyobraźnią. Nie zabrakło też miejsca na spisanie własnego, ulubionego punktu w mieście.  

Jak zdobyć Niemapę?

Niemapę można kupić - w Szczecinie dostępna jest m.in. w Trafostacji oraz w Kluboksięgarni Fika - lub wydrukować samodzielnie, pobierając plik pdf z oficjalnej internetowej strony Niemapy.

I co dalej?

Skoro już masz Niemapę, możesz wziąć pod pachę córkę, syna, współmałżonka, babcię, dziadka i Fafika, i zorganizować rodzinny spacer w poszukiwaniu zaznaczonych na niej miejsc, lub odkrywając własne, które do niej dopiszesz.
Możesz też wziąć udział w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem, szlakiem wytyczonym przez punkty Niemapy. W Szczecinie wycieczki takie organizowane są za darmo - musisz tylko wcześniej zarezerwować miejsce. W tym roku okazje do wzięcia udziału w wyprawie szlakiem Niemapy z przewodnikiem, będą jeszcze dwie: 28 lipca, oraz 15 września.