Pozdrówmy panią Szarlotę Pawel

przyłącz się do akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej

Szarlota Pawel to rysowniczka i malarka, najmłodszym ( oraz dzieciom, które w międzyczasie zdążyły już trochę wydorośleć)  znana przede wszystkich jako autorka serii komiksowych „Przygody Jonki, Jonka i Kleksa” i „Kubuś Piekielny”. Przez wiele lat ilustrowała także książki i czasopisma dla dzieci.

Jej twórczość przez lata sprawiała wiele radości młodym czytelnikom (mamo, tato, pamiętacie Kleksa? Na pewno tak!). Niestety od kilku lat stan zdrowia pani Pawel nie pozwala na spotkania z fanami. Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zachęca więc do wzięcia udziału w akcji „Pozdrowienia dla Szarloty Pawel” i pokazania, że czytelnicy pamiętają i autorce i bohaterach stworzonych przez nią historii.

Jak można wziąć w niej udział?

Wystarczy wykonać wirtualną lub realną pocztówkę – może to być zdjęcie z komiksem pani Pawel, samodzielnie wykonana grafika, skan rynku opatrzony życzeniami, czy wszelka inna twórczość, którą wielbicielom pani Pawel podpowie wyobraźnia – i wysłać  na adres e-mailowy: dlaszarloty@ongrys.pl, lub na adres korespondencyjny ProMedia w Szczecinie, z dopiskiem „Dla Szarloty Pawel”:

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
70-001 Szczecin

Wszystkie pocztówki, życzenia i pozdrowienia zostaną przekazane pani Szarlocie. Akcja pozdrowień trwać będzie do końca sierpnia 🙂

Pod tym adresem możecie sprawdzić, w których filiach  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie dostępne są publikacje pani Pawel.

 

 

Wydarzenie organizują Wydawnictwo Ongrys wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie oraz stowarzyszeniem POP-ART, wydawcą portalu betoniarka.net.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera