Centrum Terapii Autyzmu SOTIS powstało w 2003 roku. Specjalizuje się w terapii i edukacji dzieci z autyzmem oraz osób z Zespołem Aspergera. Oferuje światowe standardy terapii indywidualnie dopasowane do potrzeb dziecka. Posiada ośrodki terapeutyczne i terapeutyczno-przedszkolne w Warszawie, Gdańsku i Gdyni.

Program Terapeutyczno-Przedszkolny SOTIS to jeden z pierwszych w Polsce, kompleksowych programów terapeutyczno-przedszkolnych dla dzieci ze spektrum autyzmu. Tworzymy go w oparciu o najlepsze światowe standardy, w tym metody o zweryfikowanej naukowo i klinicznie skuteczności (Evidence Based Therapy).

Nasz program odpowiada zaleceniom Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Realizujemy go m.in. w Placówkach Oświatowych, które są częścią, jednego z najbardziej kompleksowych w Europie projektów nakierowanych na pomoc dzieciom i młodzieży ze spektrum autyzmu - Centrum Terapii Autyzmu SOTIS oraz SOTIS-MED Centrum Diagnostyki Dziecięcej. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu. Zatrudniamy blisko 100 specjalistów (głównie psychologów i pedagogów, ale również logopedów,terapeutów SI i lekarzy). Współpracujemy ze specjalistami w kraju oraz za granicą (głównie USA).

To co nas charakteryzuje, to nowoczesne podejście do pomocy dzieciom ze spektrum autyzmu - poszukiwanie i dobieranie właściwych metod do każdego dziecka - w oparciu o doświadczenie kliniczne i badania naukowe.

Od września 2016 roku, po dwóch latach przygotowań, wprowadzamy we wszystkich placówkach SOTIS model NPDC oparty na sprofilowanym na bazie badań naukowych doborze technik i metod terapii do sfer rozwoju oraz wieku dziecka. Centrum Terapii Autyzmu SOTIS wprowadza ten model w Polsce, drugim po Szwecji kraju w Europie. Za model NPDC w SOTIS odpowiadają nasi certyfikowani trenerzy.

NPDC (National Professional Development Center on ASD) to konsorcjum kilku amerykańskich uniwersytetów oraz czołowych światowych specjalistów, praktyków i naukowców, którzy po wielu latach pracy stworzyli model doboru technik i metod terapii, o skuteczności potwierdzonej badaniami, wywodzących się z wszystkich uznanych podejść w terapii autyzmu.

Już zamknięte

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 8:00 - 16:00
  • Wtorek 8:00 - 16:00
  • Środa 8:00 - 16:00
  • Czwartek 8:00 - 16:00
  • Piątek 8:00 - 16:00
  • Sobota Zamknięte
  • Niedziela Zamknięte

Skontaktuj się

Preferowana metoda kontaktu

  Dodane w kategorii:

Skontaktuj się z:
Sotis - Centrum Terapii Autyzmu (Praga)

Preferowana metoda kontaktu