Pierwsze w Polsce Muzeum dla Dzieci - jest całe dla nich! Muzeum dla Dzieci jest miejscem nowoczesnym, inspirującym i otwartym na dialog z młodym odbiorcą.

W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni kilku sal dzieci mogą odkrywać cały świat, poznać kultury – tradycyjne i współczesne, przedmioty i zjawiska z różnych kontynentów. Dowiadują się też czym jest muzeum, kto w nim pracuje i jak się po nim poruszać. Dotykają każdego eksponatu i znajdują odpowiedzi na wiele pytań. A wszystko to w formie zabawy, ciekawej przygody, niespodzianki. Muzeum przeznaczone dla najmłodszych jest miejscem, w którym dziecko czuje się pełnoprawnym partnerem dorosłych. W relacjach ze swoimi Podopiecznymi Muzeum dla Dzieci inspiruje się kodeksem etyki patrona placówki Janusza Korczaka, który twierdził, że: „Nie ma dzieci, są ludzie”.

Przestrzeń Muzeum dla Dzieci składa się z czterech tematycznych sal wystawowych – pracowni, nazwanych KSIĘGAMI. Zapraszamy dzieci do wspólnej wędrówki poprzez kolejne księgi: I – MOJĄ KSIĄŻKĘ, II – KSIĘGĘ DOMU, III – KSIĘGĘ OPOWIEŚCI, IV – KSIĘGĘ RZECZY.

W każdej z nich jest możliwa realizacja różnorodnych form artystycznej ekspresji – działań plastycznych, literackich, teatralnych, muzycznych.

Muzeum dla Dzieci jest miejscem radosnym, inspirującym dzieci do twórczego wyrażania siebie, indywidualnych i wspólnych poszukiwań.

W Muzeum dla Dzieci organizowane są wystawy czasowe i związane z nimi programy edukacyjne. Zwiedzanie odbywa się pod opieką doświadczonych instruktorów w grupach liczących od 10 do 25 osób w wieku od 4 do 11 lat.

Już zamknięte

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek Zamknięte
  • Wtorek 10:00 - 17:00
  • Środa 11:00 - 19:00
  • Czwartek 10:00 - 17:00
  • Piątek 10:00 - 17:00
  • Sobota 10:00 - 18:00
  • Niedziela 12:00 - 17:00

Skontaktuj się

Preferowana metoda kontaktu

  Dodane w kategorii:

Skontaktuj się z:
Muzeum Dla Dzieci

Preferowana metoda kontaktu