Dużo atrakcji w pierwszy wakacyjny weekend

Archiwum wpisów

Data publikacji: 27 czerwca 2018

wydarzenia dla rodzin z dziećmi od 29 czerwca do 1 lipca 2018

Ostatni czerwcowy weekend zdominują wydarzenia w ramach festiwalu Spoiwa 2018. Do wyboru będzie sporo ciekawych propozycji – od koncertów po warsztaty. To jednak nie wszystko, bo czekają nas też atrakce w ramach serii Różanka Dzieciom oraz cykliczne spotkania na bulwarach. Zapowiada się więc kolejny ciekawy weekend.

29 czerwca (piątek)

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni. Wystawa rzeźb piaskowych na Łasztowni, do oglądania jeszcze tylko do niedzieli, 12 sierpnia.

Wakacyjne warsztaty ceramiczne dla dzieci . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne warsztaty ceramiczne dla dzieci. Piątkowe i sobotnie zabawy z ceramiką dla małych artystów od 6 do 12 lat.

Zajęcia adaptacyjne dla maluchów. Cykliczne, piątkowe zajęcia adaptacyjne w Cafe Niebko, w trakcie których najnaje oswajają się z obecnością rówieśników i różnorodnymi bodźcami zewnętrznymi.

Różany Ogród Sztuk 2018 – koncert Baltic Neopolis Quartet . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Koncert Baltic Neopolis Quartet . Plenerowy i darmowy koncert Baltic Neopolis Quartet w Różance, w ramach czerwcowego cyklu "Różanego ogrodu sztuk 2018".

Jarmark Piotra i Pawła w parafii w Podjuchach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Jarmark Piotra i Pawła w parafii w Podjuchach. Charytatywny rodzinny jarmark w Podjuchach, na rzecz remontu Domu Sióstr Misjonarek.

Koncert młodych pianistów w 13 Muzach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Koncert młodych pianistów w 13 Muzach. Koncert młodych pianistów w wieku od 6 do 13 lat, który uwieńczy zakończenie roku szkolnego 2017/18 - wstęp wolny.

30 czerwca (sobota)

Nadęte Warsztaty . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Nadęte Warsztaty. Muzyczne warsztaty dla maluchów i przedszkolaków, organizowane przez 13 Muz i żeńską orkiestrę dętą "Olimpia".

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bulwarove – spotkania plenerowe na Łasztowni. Cykl wakacyjnych spotkań na Łasztowni - nie zabraknie parasolek, jedzenia, gier dla dzieci i słodkiego lenistwa dla rodziców

Rozświetlenie – warsztaty plastyczne w Ramach spoiw 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty plastyczne "Rozświetlenie". Darmowe warsztaty organizowane w ramach tegorocznej edycji festiwalu spoiwa - propozycja dla małych i dużych.

„Poczuj wiatr od morza” – zajęcia sensoryczno-ruchowe . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

"Poczuj wiatr od morza"... na Łące Kany . Darmowe zajęcia sensoryczne dla maluchów, organizowane przez duet "Głowa Mała", w ramach tegorocznych Spoiw

Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe. Plenerowy koncert muzyki ludowej w ramach festiwalu Spoiwa 2018, wykonany przez muzyczną rodzinę Hałasów.

Nadęte Warsztaty . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Nadęte Warsztaty. Nadęte Warsztaty to cykliczne zajęcia dla dzieci odbywające się przy muzyce granej przez Żeńską Orkiestrę Dętą „Olimpia”. Warsztaty nuczą dzieci rozpoznawania i rozróżniania emocji poprzez muzykę, którą same będą tworzyć razem z orkiestrą, słuchając jej i tańcząc. Na zajęciach dzieci będą poznawać instrumenty, płyn

Klub Zaczytanego Malucha . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Klub Zaczytanego Malucha. Darmowe spotkanie czytelnicze z maluchami między 3 a 5 rokiem życia, w ProMedia.

Robotyka Lego® Education . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Robotyka Lego Education. Cykliczne spotkania z robotyką w Starej Rzeźni, dla dzieciaków od 4 do 11 lat.

Różanka Dzieciom 2018 – warsztaty plastyczne . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty plastyczce w Różance. Darmowe warsztaty plastyczne dla dzieci, inspirowane twórczością Bożki Rydlewskiej.

Darmowe spacery miejskie z przewodnikiem . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowy spacer z przewodnikiem. Kolejny spacer śladami szczecińskich tajemnic, dla małych i dużych, Tym razem przejdziemy się szlakiem legend i niezwykłych Szczecinian.

Koncert Lindy Hop Szczecin . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Koncert Lindy Hop Szczecin. Bardzo skoczne wydarzenie w ramach Spoiw 2018 - będzie okazja aby potańczyć LindyHop, czyli swingowy taniec z początku XX wieku.

„Robimy zwierzęta z owoców” − warsztat carvingu . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

„Robimy zwierzęta z owoców” − warsztat carvingu. Kolejne w ten weekend wydarzenie dla dzieci w ramach spoiw - będzie okazja pobawić się w tworzenie rzeźb z warzyw i owoców Wstęp wolny.

Nadęte Warsztaty . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Nadęte Warsztaty. Nadęte Warsztaty to cykliczne zajęcia dla dzieci odbywające się przy muzyce granej przez Żeńską Orkiestrę Dętą „Olimpia”. Warsztaty nuczą dzieci rozpoznawania i rozróżniania emocji poprzez muzykę, którą same będą tworzyć razem z orkiestrą, słuchając jej i tańcząc. Na zajęciach dzieci będą poznawać instrumenty, płyn

Różany Ogród Sztuk 2018 – Koncert „Różowa Pantera i przyjaciele” . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Koncert "Różowa Pantera i przyjaciele”. Darmowy plenerowy koncert w różance, w ramach "Różanego Ogrodu Sztuk 2018" - tym razem usłyszymy Znane i lubiane motywy muzyczne z popularnych bajek i filmów dla dorosłych i dzieci, w wykonaniu znakomitego Baltic Neopolis Quartet.

NeoTango Szczecin – tango argentyńskie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

NeoTango Szczecin – tango argentyńskie. Podczas tegorocznego festiwalu Spoiwa będziemy mieli okazję zatańczyć tango na placu Piotra i Pawła, razem z grupą NeoTango.

Warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych. Artyści mali i duzi będą mieli okazję stworzyć torby z własnoręcznie wykonanymi zdobieniami - wstęp wolny, bo będą to warsztaty w ramach tegorocznej edycji festiwalu Spoiwa.

Bajkowanie – warsztaty muzyczne dla dzieci w ramach Spoiw 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bajkowanie – warsztaty muzyczne dla dzieci w ramach Spoiw 2018. Duet tata-córka, czyli Patryk i Kalina Zakroccy, zaproszą dzieci do udziału w warsztatach dźwiękowych.

Tańce bretońskie podczas Spoiw 2018 . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Tańce bretońskie podczas Spoiw 2018. Kolejne plenerowe, taneczne wydarzenie na placu Piotra i Pawła - tym razem zostaniemy zaproszeni do tanecznego kręgu tradycyjnych tańców bretońskich.

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Darmowe warsztaty rolkowe na Łasztowni. Rolkowo zaprasza na darmowe warsztaty rolkowe w ramach wakacyjnych spotkań "Bulwarove", na Łasztowni.

Refugees for Refugees – tańce bliskiego wschodu . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Tańce bliskiego wschodu na festiwalu Spoiwa. Khamis Kina zaprosi wszystkich chętnych do poznania asyryjskich tańców korowodowych.

Fanfara Transilvania – tańce bałkańskie . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Tańce bałkańskie na festiwalu Spoiwa. I znowu zostaniemy zaproszeni do tańca tym razem na pl. Piotra i Pawła zagra dla nas zespół Fanfara Transilvania.

Bajkowanie 2 – seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo. Dzieci zostaną zaproszone do oglądania bajek kliszowych, których narratorem będzie 11-letnia Kalina, a podkład muzyczny zapewni jej tata, Patryk.

Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Kapela Hałasów − tańce ludowe i korowodowe. Plenerowy koncert muzyki ludowej w ramach festiwalu Spoiwa 2018, wykonany przez muzyczną rodzinę Hałasów.

01 lipca (niedziela)

Szczeciński Bazar Smakoszy . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Szczeciński Bazar Smakoszy. Niedzielne spotkanie smakoszy, na którym można skosztować lokalnie wytwarzanych pyszności - od pieczywa, przez miody, babiał i mięso, po domowo wytwarzane potrawy, kupowanych bezpośrednio od producentów. Bazarowi towarzyszą dodatkowe atrakcje (np. wymiana książek, stoiska z rękodziełem czy kącik dla dzieci), a wstęp jest bezpłatny.

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa "Tajemniczy Ogród". Czasowa wystawa w galerii "Przepraszam Tworzę się", dedykowana dzieciom i pozwalająca na interakcje z przygotowanym specjalnie dla nich tytułowym "Tajemniczym Ogrodem", pełnym zakamarków i ciekawostek. W niedzielę za darmo.

Gumieniecki Jarmark w Ogrodzie Społecznym . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Gumieniecki Jarmark w Ogrodzie Społecznym. Komu komu, bo idę do domu! Na Gumieńcach, nad jeziorkiem Słonecznym, będzie okazja do kupowania i wymiany fantów.

Nadęty koncert – koncert finałowy „Nadętych Warsztatów” . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Nadęty koncert – koncert finałowy „Nadętych Warsztatów”. Zwieńczenie serii "nadętych warsztatów"- czyli zajęć muzycznych dla maluchów. Będzie okazja by posłuchać, zatańczyć i pośpiewać