Czerwcowy weekend pełen atrakcji - wydarzenia dla dzieci w Szczecinie 9-10 czerwca

Archiwum wpisów

Data publikacji: 5 czerwca 2018

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, więc jak co roku o tej porze weekendy obfitują w wydarzenia dla rodzin i dzieci. Główna atrakcją będą oczywiście obchody Dni Morza, w trakcie których otwarta zostanie strefa dziecięca i trwać będzie festiwal rzeźb piaskowych. To jednak nie koniec propozycji dla dzieciaków – w tym tygodniu wybór może zawrócić w głowie:

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni

Sześć pięknych, ogromnych piaskowych rzeźb można nadal podziwiać na Łasztowni - wystawa została przedłużona do początku sierpnia.

Książka dla dzieci za złotówkę – kiermasz w ProMedia

Aż do wyczerpania zapasów w filii Miejskiej Biblioteki ProMedia będzie można kupić książki dla dzieci za złotówkę.

Wystawa dinozaurów

W Hali Netto Arena dzieci będą miały okazję oglądać wystawę dinozaurów, poznać ciekawostki na ich temat a nawet... pojeździć na nich.

Dni rzemiosła i rękodzieła na Pogodnie

Wystawy, warsztaty rzeźbiarskie i plastyczne oraz występy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają gości Dni Rzemiosła na Pogodnie.

Festiwal Rzeźb Piaskowych podczas Dni Morza

300 ton piasku i sześć przepięknych piaskowych rzeźb, do oglądania na szczecińskiej Łasztowni.

Strefa Dziecięca na Dniach Morza

Specjalna strefa dziecięca na Dniach Morza, wypełniona animacjami, konkursami, warsztatami i występami dla najmłodszych.

Dni Morza_Sail Szczecin (sobota)

Główne atrakcje tegorocznej edycji: Żaglowce – czyli tradycyjnie największe gwiazdy Dni Morza, które cumują przy Wałach Chrobrego. Wszystkie jednostki będą witane na stacji pilotów zgodnie z morskim ceremoniałem i etykietą jachtową.

Family Travel Festival podczas Dni Morza

Druga edycja nietypowego festiwalu podróżniczego, na którym podróżujące rodziny wymieniają się doświadczeniami i wspomnieniami ze swoich wypraw.

Robotyka Lego® Education

Rabotec zaprasza na cykliczne spotkania z robotyką. Warsztaty do świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych i analitycznego myślenia, zapewniając przy tym dobrą zabawę.

Różanka Dzieciom 2018

"Różanka Dzieciom" to cykl sobotnich, darmowych wydarzeń dla dzieci organizowanych w szczecińskim ogrodzie różanym, które trwają przez całe wakacje.

Rekrutacja do studia musicalowego

Szkoła „Studio Musicalowe” zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat oraz młodzież od 13 do 17 lat przesłuchania do musicalu, który zwieńczy zajęcia taneczne i wokalne w szkole.

TRAFO_sztuka dla malucha

Tym razem w ramach spotkań ze sztuką dla najmłodszych, Trafostacja zaprosi nas nas do wspólnego budowania wyspy (tak tak) oraz recyclingu starych zabawek.

Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami filharmonii

Salonik Wiolinowy filharmonii to przyjazna dzieciom przestrzeń zabawy i uczestniczenia w kulturze muzycznej. Dzieci w grupach 12-osobowych spotykają się by tworzyć, eksperymentować i odkrywać świat muzyki.

Opowiedział Dzięcioł Sowie

Opowiedział Dzięcioł Sowie mądrą bajkę o Dąbrowie: Wilk Barnaba, Ryś Bazyli mieli sklepy, co pół mili. Sprzedawali swe towary, każdy drogi był i stary! Lecz zwierzęta wnet zmądrzały, własny sklepik zbudowały!

Różany Ogród Sztuk 2018

Będzie to już 11 edycja projektu w ramach którego przez cały czerwiec na terenie szczecińskiej różanki odbywać się będą wydarzenia z kulturą i sztuką w tle.

Warsztaty dla dzieci: Gra światła i cienia

Warsztaty plastyczne z grą światła i ceiania, w Muzeum Sztuki Współczesnej.

Rolkowe warsztaty na dzień dziecka

Darmowe warsztaty rolkowe dla dzieciaków na prawobrzeżu.

Przebieranki – spektakl dla najmłodszych

Spektakl Teatru Lalek Pleciuga dla dzieci od roku do 4 lat, który odkrywa świat ciuchów, łaszków, szmatek i nauki ubierania.

FiKa Design: Mała Kolorowa.

Księgarnia Fika zaprasza młodych, twórczych odbiorców życia codziennego do świata projektowania. Z gotowego projektu/wykroju mama i córka uszyją „małą kolorową”, którą zabiorą do domu i być może stanie się ona jedną z ukochanych sukienek

Noc Kryminałów w Książnicy Pomorskiej

Gra kryminalna dla nastolatków, oraz zagadki i gry dla dzieci od 6 roku życia - to jedne z kilku propozycji Książnicy z okazji Nocy Bibliotek.

Festyn Rodzinny „U Pana Boga w Sercu”

Już po raz siódmy w parku Andersa odbędzie się Festyn Rodzinny „U Pana Boga w Sercu", by w rodzinnej atmosferze spędzić słoneczną niedzielę. Znacie Promyczki i Bazowiczów? To całe zamieszanie jest właśnie dla nich!

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa

Czasowa wystawa w galerii "Przepraszam Tworzę się", dedykowana dzieciom i pozwalająca na interakcje z przygotowanym specjalnie dla nich tytułowym "Tajemniczym Ogrodem", pełnym zakamarków i ciekawostek. W niedzielę za darmo.

Tymoteusz i Psiuńcio

Stworzony przez Jana Wilkowskiego miś Tymoteusz Rymcimci to uroczy rozrabiaka o bogatej wyobraźni i dobrym sercu. Jego przygody bawią i zachwycają kolejne pokolenia dzieci. Pewnego dnia miś Tymcio spotka samotnego, bezdomnego psa.

Spektakl Iluzji w 13 Muzach

Szczecińscy iluzjoniści po raz drugi zaprezentują swoje umiejętności w 13 Muzach. Będą to między innymi eksperymenty magiczne z udziałem widzów. W programie przewidziano między innymi pojawianie się i znikanie, lewitację, jasnowidzenie

Pracownia malarska

Pracownia malarska dla dzieci i nastolatków, inspirowana ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem uznanego pedagoga i badacza twórczości dzieci, Arno Sterna, w pracy malarskiej z najmłodszymi. Prof. dr Gerald Hüther powiedział o nim: Arno Ster

I żyli długo i w Szczecinie – koncert na Dniach Morza

Niezwykły koncert złożony z pomysłowych dziecięcych piosenek o tematyce Szczecińskiej. Posłuchaj ballady o Puszczy Bukowej i piosenki o paszteciku szczecińskim w doskonałym wykonaniu.

Bitwa wodna w Cafe Niebko

Upalne popołudnie… Niebkowy taras… Czas chwycić za psikawki pistolety na wodę! Mamy balony z wodą, spryskiwacze, butelki ale bierzcie swoje bronie i przybywajcie, żeby wśród pisków, śmiechu, fontanny emocji i szaleństwa