Co na weekend? - Wydarzenia dla dzieci od 6 do 8 lipca 2018

Archiwum wpisów

Data publikacji: 4 lipca 2018

Wakacje, znowu są wakaaaacje… Co nas czeka w pierwszy lipcowy weekend? Atrakcji dla dzieciaków nie zabraknie: będziemy mogli wybierać pomiędzy propozycjami artystycznymi, sportowymi, plastycznymi. Zresztą, zobaczenie sami:

06 lipca (piątek)

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Festiwal Rzeźb Piaskowych na Łasztowni. Wystawa rzeźb piaskowych na Łasztowni, do oglądania jeszcze tylko do niedzieli, 12 sierpnia.

Wakacyjne warsztaty ceramiczne . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne warsztaty ceramiczne. Wakacyjne warsztaty ceramiczne na Warszewie, dla artystów od 6 do 12 lat.

Zróbmy coś przestrzennego – warsztaty plastyczne w Fice . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Zróbmy coś przestrzennego – warsztaty plastyczne w Fice. Uczestnicy wykonają przestrzenną książkę o zwierzętach oraz kartki z trójwymiarowymi zabytkami, które zostaną później wykorzystane w książce o Szczecinie.

Kolaż, kolaż! – zajęcia plastyczne w Empiku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Kolaż, kolaż! – zajęcia plastyczne w Empiku. Warsztaty plastyczne w trakcie których dzieciaki pracować będą w technice kolażu. Koszt uczestnictwa to koszt zakupu materiałów wskazanych przez prowadzącego.

Przygody Małych Podróżników – zajęcia w Zamku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Przygody Małych Podróżników – zajęcia w Zamku. Podróż dookoła świata w dziecięcej wyobraźni, ale za to z zupełnie realnym dziennikiem podróży.

Przygoda pod żaglami<br>– warsztaty w Muzeum Narodowym . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty "Przygoda pod żaglami". Warsztaty w Muzeum na Wałach Chrobrego, w trakcie których dzieci poznają zagadnienia związane z żeglarstwem.

Warsztaty Break Dance na Bulwarach . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Warsztaty Break Dance na Bulwarach. Darmowe warsztaty taneczne dla tych, którzy zawsze marzyli, żeby zostać ninja

Nocny przejazd rowerowy z okazji urodzin Szczecina . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Nocny przejazd rowerowy z okazji urodzin Szczecina. Nietuzinkowy pomysł uczczenia urodzin Szczecina - nocny przejazd ulicami miasta na trasie ok 17 kilometrów.

07 lipca (sobota)

Dawno, dawno temu… Warsztaty towarzyszące wystawie ilustracji na Zamku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Dawno, dawno temu... - warsztaty na Zamku. Warsztaty towarzyszące wystawie ilustracji na Zamku Książąt Pomorskich, zorganizowane wokół baśni braci Grimm.

Darmowe spacery miejskie z przewodnikiem . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Darmowe odkrywanie Szczecina z przewodnikiem. Tym razem będzie to wycieczka szlakiem książęcej dynastii Gryfitów

Księżniczka na ziarnku grochu. <br><small>Wakacyjne spektakle dla dzieci na dziedzińcu <br>Zamku Książąt Pomorskich</small> . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wakacyjne spektakle dla dzieci na Zamku. Darmowy sobotni spektakl na Zamku książąt Pomorskich - tym razem będzie to "Księżniczka na Ziarnku Grochu".

73. urodziny Szczecina – zabawa w Różance . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

73 urodziny Szczecina. Kilkugodzinna urodzinowa zabawa w różance, z ogromnym tortem, wydarzeniami dla dzieci i potańcówką.

08 lipca (niedziela)

Szczeciński Bazar Smakoszy . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Szczeciński Bazar Smakoszy. Niedzielne spotkanie smakoszy, na którym można skosztować lokalnie wytwarzanych pyszności - od pieczywa, przez miody, babiał i mięso, po domowo wytwarzane potrawy, kupowanych bezpośrednio od producentów.

Niedziela w Tajemniczym Ogrodzie – wystawa . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Wystawa "Tajemniczy Ogród". Czasowa wystawa w galerii "Przepraszam Tworzę się", dedykowana dzieciom i pozwalająca na interakcje z przygotowanym specjalnie dla nich tytułowym "Tajemniczym Ogrodem", pełnym zakamarków i ciekawostek. W niedzielę za darmo.

Zjazd Młodych Gwiazd 2018 – koncert galowy w Różance . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Zjazd Młodych Gwiazd- koncert w Różance. Koncert finałowy przeglądu polskiej piosenki dla młodych wykonawców, w trakcie którego tegoroczni finaliści zaśpiewają rockowe przeboje.

Czytanie legend pomorskich na Zamku . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Czytanie legend pomorskich na Zamku. Legendy pomorskie czytane na dziedzińcu Zamku przez szczecińskich aktorów. Tym razem wysłuchamy "Wężowego jeziora".

Bajki braci Grimm w Kinie Zamek . Atrakcje i wydarzenia dla dzieci w Szczecinie

Bajki braci Grimm w Kinie Zamek. Z okazji trwającej na Zamku wystawy estońskich ilustracji do baśni braci Grimm, kino Zamek zaprasza dzieci na codzienne, darmowe projekcje filmów opartych na baśniach braci Grimm. Liczba miejsc ograniczona.